bielizna dziecięca

Bielizna dziecięca – kryteria wyboru

Bielizna towarzyszy nam praktycznie bez przerwy. Ma bezpośrednią styczność z naszym ciałem. Dlatego warto przyłożyć szczególną wagę do jej wyboru. To ważne zwłaszcza w przypadku dzieci! Jak wybrać bieliznę, która będzie chętnie noszona przez dziecko, zapewni mu wygodę w czasie zabawy, w nocy spokojny sen, a także odpowiednią higienę? Wybierz idealną bieliznę dziecięcą!

Bezpieczne materiały – podstawa dziecięcej bielizny

Dzieci są bardzo aktywne fizycznie. Zamiast chodzić – biegają. Mnóstwo czasu spędzają na zabawie. Dlatego należy sięgać po bieliznę, która pozwoli skórze oddychać. Materiały nieprzepuszczające powietrza i zatrzymujące pot mogą prowadzić do tworzenia się potówek, odparzeń, a niskiej jakości wykonanie do otarć i nadmiernego ucisku. Jaki materiał sprawdza się najlepiej w bieliźnie dziecięcej? O to zapytaliśmy hurtowni Anstel:

Zarówno w przypadku bielizny dziennej, jak i nocnej, dla chłopców i dla dziewczynek polecamy bawełnę. Materiał ten zapewnia swobodny dopływ powietrza do skóry, a w razie przepocenia łatwo wysycha, bo oddaje wilgoć. Bawełna jest także miękka, dzięki czemu delikatna skóra dziecka unika podrażnienia. Tkanina ta nie wywołuje reakcji alergicznych. To bezpieczny wybór. 

Materiał ten niesie też zalety dla rodziców. Bawełniana bielizna dla dzieci jest bardzo łatwo dostępna. Jej cena nie jest wygórowana. Bawełnę można prać w wysokich temperaturach, co sprzyja higienicznemu życiu i dbałości o ubiór dzieci. Zużyte ubrania bawełniane doskonale sprawdzają się jako czyściwo.

Jak powinna być wykonana bielizna dziecięca?

Dobór odpowiedniego materiału to nie wszystko. Bielizna dla dzieci powinna być też odpowiednio uszyta.

Szwy powinny być możliwie cienkie i płaskie, szczególnie w przypadku bokserek, slipów i fig. Grube szwy mogłoby podrażniać i obcierać skórę, która w rejonie pachwin jest bardzo cienka i podatna na uszkodzenia.

Jeśli w bieliźnie są gumki lub ściągacze, nie powinny być zbyt mocne. Silny ściągacz np. w skarpetkach pogorszy krążenie krwi, zostawi nieestetyczne czerwone ślady, a noszenie takiego stroju będzie dla dziecka męczące. Szczególną uwagę do rozciągliwości oraz gumy w pasie należy zwrócić w przypadku rajstop. Źle dobrane, mocno uciskające mogą sprawiać duży dyskomfort, zwłaszcza podczas zabawy.

W przypadku piżam i koszulek warto postawić na luz. Szersze kroje pozwalają uniknąć ucisków i obtarć, dają swobodę ruchów i oddech skórze. Jeśli materiał jest bardzo miękki, strój może być lekko dopasowany, jednak nie obcisły.

Moda dziecięca rządzi się swoimi prawami. Dotyczą one też bielizny. Dzieci uwielbiają kolory, nadruki, ozdoby, motywy z bajek. Warto wybierać bieliznę z dzieckiem! Dzięki temu można mieć pewność, że zakup nie wyląduje na dnie szafy, lecz będzie chętnie noszony.

śr. ocena 5 / głosów 1