Co zrobić, żeby Twoje wesele było wyjątkowe?

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych życiowych uroczystości – każdy marzy, by spędzić te chwile w wyjątkowy sposób i w wyjątkowej atmosferze. Przygotowania rozpoczynają się zwykle na wiele miesięcy przed tym ważnym dniem. Chcemy zadbać o wszystkie szczegóły, zależy nam na tym, by te chwile były doskonałe dla nas i dla naszych gości. Co jest najtrudniejsze? – Najtrudniejsze jest ustalenie pierwszego, wstępnego planu.

Na biało, czy kolorowo?

Oświadczyny, ustalenie daty ślubu, pierwsze plany dotyczące wesela – większość par deklaruje, że ta ostatnia sprawa jest najtrudniejsza. Zaczyna się od ustalenia, kogo właściwie chcemy zaprosić, ilu mniej gości mniej więcej zobaczymy tego dnia. Kolejny etap to ustalenie, gdzie właściwie chcemy zorganizować wesele? Zależy nam na niewielkiej restauracji, ogromnym zajeździe, czy może będziemy organizować wesele w hotelu? Ta ostatnia opcja jest szczególnie dobra w przypadku, gdy spora część naszych gości przybędzie z dalekich stron. To tylko wstępne plany. Dalej jest jeszcze bardziej pod górkę: zależy nam na delikatnym i eterycznym wystroju, białych barwach kojarzących się z czystością i suknią ślubną, czy może wolelibyśmy kolorowy wystrój? Chcemy wesele w stylu retro, czy może bardziej ciągnie nas w stronę imprezy dla młodych ludzi? Jeżeli nie potrafimy się zdecydować, wciąż błądzimy po witrynach z inspiracjami i pomysłami, poprośmy o pomoc i poradę przedstawiciela lokalu, w którym będziemy organizować nasze wesele.

Muzyka i menu

Miejsce i dekoracje są zwykle na pierwszym miejscu, ale ustalenie menu i muzyki jest równie ważne – mówi nam przedstawiciel hotelu Remes w Opalenicy. Wiele par nie może się zdecydować, czy wybrać tradycyjne menu, oparte głównie na kuchni polskiej, czy może postawić na kuchnię z innych regionów świata. Czy lepiej jest postawić na prosty obiad, który z pewnością zasmakuje wszystkim, czy może zaryzykować? Jakie wybrać przystawki? – W sieci znajdziemy mnóstwo pomysłów, spośród których trudno jest wybrać. Tu również przyda się pomoc osoby doświadczonej. Jeśli chodzi o muzykę, czasem obawiamy się, że osoby starsze nie będą zadowolone ze skocznego disco, albo osoby młodsze będą siedzieć osowiałe przy wolnych piosenkach z poprzednich dekad. Warto po prostu postawić na różnorodność i pamiętać o tym, że z godziny na godzinę każdy gość na pewno będzie bawił się lepiej! Sala, wystrój, menu i muzyka to podstawa. A jeśli zależy nam na dodatkowych atrakcjach, możemy wybierać spośród ciekawych dodatkowych usług, jak organizacja lotu balonem, pokazy baniek mydlanych, fajerwerków i całej masy niezapomnianych zabaw.

śr. ocena 12.5 / głosów 2