Jak wybrać dobrą firmę przeprowadzkową?

Decydując się na skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej, powierzamy jej nieraz cały swój dobytek. Nie może więc to być pierwsze lepsze przedsiębiorstwo deklarujące wysoką jakość za niską cenę. Co z tego, że zapłacimy niewiele za transport rzeczy, jeśli połowa będzie się po nim nadawała do wyrzucenia lub kosztownej naprawy? Warto zatem poświęcić dłuższą chwilę na znalezienie firmy, której można zaufać.

Podobnie jak w wielu innych dziedzinach życia, tak i przy wyborze firmy przeprowadzkowej warto kierować się opiniami rodziny albo znajomych. Jeśli w ciągu ostatnich kilku lat akurat nikt bliski nie przeprowadzał się z pomocą fachowców – zajrzyjmy do Internetu. Poczytajmy opinie na forach, a także na stronach WWW i profilach społecznościowych firm, które zwróciły naszą uwagę.

Z polecenia

Na podstawie komentarzy i rekomendacji możemy stworzyć krótką listę interesujących nas przedsiębiorstw, które weźmiemy pod lupę. Po pierwsze, koniecznie sprawdźmy, czy podają one do publicznej wiadomości swoje dane, takie jak NIP czy REGON. Jeśli nie jesteśmy w stanie zweryfikować ich w rejestrze firm, powinniśmy być bardzo ostrożni. Przejrzystość w tym zakresie ułatwia późniejsze dochodzenie możliwych roszczeń z tytułu zniszczenia bądź zagubienia niektórych przedmiotów. Brak podania jakichkolwiek danych pozwala z kolei nabrać podejrzeń, czy nasze mienie nie zostanie najzwyczajniej w świecie skradzione.

O co pytać

Gwarancją rekompensaty za ewentualne szkody jest ubezpieczenie, którym powinna być objęta każda szanująca się firma przeprowadzkowa. Koniecznie zapytajmy o nie podczas pierwszej rozmowy z przedstawicielem wybranego przez nas usługodawcy.

Inne pytania, które warto wówczas zadać, dotyczą zaplecza technicznego, czyli np. przygotowania samochodów dostawczych oraz możliwości dostarczenia materiałów do pakowania i zabezpieczania dobytku – podpowiada przedstawiciel firmy Przeprowadzki Wrocław.

Rzetelność i doświadczenie

Dodatkowym plusem będzie zaoferowanie usług takich jak montaż i demontaż przewożonych mebli czy utylizacja tych, których nie chcemy zabrać do nowego lokalu. O to również dobrze zapytać. Zwróćmy też jednak uwagę na to, czy i my jesteśmy o rozmaite rzeczy pytani. Nie musimy wszak o przeprowadzkach wiedzieć wszystkiego, za to firmy profesjonalnie się nimi zajmujące – owszem. Ich zadaniem jest zaś udzielenie nam fachowych, rzetelnych informacji, a także jak najlepsze dopasowanie swojej oferty do naszych wymagań i potrzeb.

Koszty

Firmy przeprowadzkowe często wysyłają swoich przedstawicieli do biur lub mieszkań potencjalnych klientów, aby dokonać bezpłatnej wyceny całej operacji. I tutaj przechodzimy do bardzo ważnego czynnika wpływającego nieraz na podjęcie ostatecznej decyzji, a mianowicie kosztu usługi. Oczywiście nikt nie chce nadwerężać swojego portfela, jednak przeprowadzka z udziałem doświadczonych fachowców używających wysokiej jakości sprzętu i sprawnych, bezpiecznych, utrzymanych w czystości samochodów musi trochę kosztować. Dlatego też cena może ostatecznie przesądzić, jeśli zastanawiamy się nad wyborem jednej z dwóch czy trzech firm, które prezentują się równie dobrze na innych polach, nie powinniśmy jednak rozpoczynać poszukiwań od znalezienia firm najtańszych na rynku.

śr. ocena 5 / głosów 3