nocleg

Na co warto zwrócić uwagę rezerwując noclegi z wyżywieniem?

Planując wyjazd na wakacje w pierwszej kolejności zastanawiamy się, gdzie chcemy pojechać – potem wystarczy już tylko wybrać miejsce noclegowe. Proste? Okazuje się, że nie zawsze, szczególnie jeśli szukamy obiektów oferujących wyżywienie. Na jakie kwestie powinniśmy zwrócić uwagę?

Dlaczego warto wybrać nocleg z wyżywieniem

Nocleg z wyżywieniem to idealna oferta przede wszystkim dla osób, które chcą na czas urlopu odpocząć od codziennych obowiązków, w tym również gotowania. Wiele obiektów turystycznych udostępnia swoim gościom wyposażone kuchnie, w których można przygotować posiłki, jednak i tak dla wielu osób rozwiązanie jest to dość kłopotliwe. Wybierając noclegi z wyżywieniem możemy zaoszczędzić sobie wielu problemów związanych z gotowaniem.

– Z drugiej strony posiłki w hotelu czy pensjonacie są świetnym rozwiązaniem jeśli planujemy aktywnie spędzać swoje wakacje i po prostu nie będziemy mieli czasu na gotowanie, lub jeśli nie mamy ochoty stołować się w zewnętrznych restauracjach – radzi przedstawiciel Pensjonatu Orlik w Bukowinie Tatrzańskiej.

Jakość menu

Jeśli już decydujemy się na zarezerwowanie noclegu z wyżywieniem, w pierwszej kolejności należy zapoznać się z menu oferowanym przez dany obiekt. Informacje tego typu powinniśmy bez problemu znaleźć na stronie internetowej wybranego hotelu czy pensjonatu. Z menu dowiemy się, czy oferowane potrawy odpowiadają naszym gustom – nie warto męczyć się z przebywaniem w obiekcie, w którym nie będziemy mogli zjeść tego, co lubimy

Specjalna dieta

Oferowane przez obiekt menu powinniśmy sprawdzić szczególnie w sytuacji, gdy z przyczyny zdrowotnych lub światopoglądowych musimy trzymać się ściśle określonej diety. Warto dowiedzieć się wcześniej, czy w wybranym przez nas hotelu będziemy mogli zjeść coś zgodnego z naszymi indywidualnymi potrzebami.

Sposób podawania posiłków

W zależności od rodzaju wybranego hotelu możemy spotkać się z różnymi rodzajami serwisu. W wielu domach wypoczynkowych preferowany jest tzw. szwedzki stół – potrawy wystawiane są w pomieszczeniu jadalnianym w specjalnych naczyniach trzymających temperaturę, a gości sami nakładają sobie to, na co akurat mają ochotę. Inną formą, obecną przede wszystkim w hotelach, ale również i pensjonatach, są wewnętrzne restauracje, działające tak jak i inne lokale gastronomiczne – goście po prostu zamawiają posiłki. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy – w przypadku szwedzkiego stołu możemy jeść właściwie do woli (zwykle obowiązuje jedynie zakaz wynoszenia jedzenia do pokojów), jednak w restauracjach menu jest zwykle bardziej zróżnicowane.

Czas podawania posiłków

Niezależnie od tego, którą formę podawania posiłków wybierzemy, należy pamiętać, że posiłki wydawane są zwykle w ściśle określonych porach. Warto wcześniej zapoznać się z harmonogramem, gdyż pozwoli nam to lepiej planować wypoczynek

śr. ocena 5 / głosów 2