Kiedy warto skorzystać z usługi wynajmu samochodów?

Możliwość wypożyczenia samochodu to w wielu sytuacjach najwygodniejsze, a nierzadko również najlepsze ekonomicznie rozwiązanie. Warto z niego skorzystać, zwłaszcza gdy jesteśmy przyzwyczajeni do niezależności, jaką daje dysponowanie własnym autem. Ale nawet posiadające prawo jazdy osoby, które na co dzień podróżują np. środkami komunikacji zbiorowej, w pewnych przypadkach z chęcią wypożyczają auto.

Klasycznym przykładem może być wynajęcie stylowego pojazdu na ślub. Odpowiednio przystrojonym wehikułem nowożeńcy z klasą zajadą pod kościół czy urząd, a następnie do miejsca, w którym odbędzie się zabawa weselna. Jest to oczywiście sytuacja specyficzna, nie brakuje jednak i bardziej przyziemnych, w których wypożyczony samochód okaże się strzałem w dziesiątkę.

Auto zastępcze

Bodaj najpowszechniejszą jest ta, w której nasze własne auto ulega awarii i musi spędzić dłuższą chwilę w warsztacie. Do wyboru mamy korzystanie w tym czasie z komunikacji miejskiej, ale zwłaszcza jeśli jeździliśmy samochodem od dawna, może nam to postawić całe życie na głowie. Problem zaś dodatkowo narasta, gdy np. musimy rano zawieźć dzieci do przedszkola lub szkoły, a po południu je stamtąd odebrać. Możemy codziennie zamówić kilka razy taksówkę, finansowo korzystniej jednak wyjdziemy na wypożyczeniu auta.

Nagła utrata samochodu – nawet jeśli chwilowa – potrafi stanowić ogromną uciążliwość. Zdaje sobie z tego sprawę wiele stacji napraw, które oferują swoim klientom auta zastępcze. Dobrym przykładem jest chociażby firma Vision Autoserwis z Pruszkowa, która zastosowała to rozwiązanie, dysponując w dodatku autami nie tylko osobowymi. Możliwość wynajęcia wozu ciężarowego potrafi uratować w podobnej sytuacji bieżącą działalność niejednego przedsiębiorstwa.

Wynajęty samochód służbowy

Wypożyczenie samochodu do celów służbowych nie musi się zresztą wcale wiązać z koniecznością naprawy firmowego pojazdu. Wynajem średnioterminowy (na kilka miesięcy) może okazać się znacznie łatwiejszą w obsłudze alternatywą dla leasingu. Jeśli z kolei potrzebujemy na krótki czas auta o wyższym standardzie niż te, którymi na stałe dysponuje przedsiębiorstwo – np. w związku z wizytą zagranicznego kontrahenta – zdecydowanie bardziej opłaci się skorzystanie z wypożyczalni samochodów niż zakup pojazdu przeznaczonego tylko do celów reprezentacyjnych.

Podróże małe i duże

Na koniec pokrótce jeszcze o innej sytuacji, w której chętnie wynajmuje się samochód. Chodzi oczywiście o wyjazd – zarówno służbowy, jak i prywatny. Jeśli z różnych powodów do innego miasta podróżujemy pociągiem lub samolotem (co ma sens zwłaszcza w przypadku dalszych, zagranicznych wypadów), możliwość dysponowania na miejscu autem zapewni nam niezbędną swobodę i komfort. Szczególnie wtedy, gdy z miejscowości, w której znajduje się nasz hotel, będziemy chcieli urządzić wypad na położoną nieopodal plażę, do zabytkowego zamku czy innego ciekawego obiektu.

śr. ocena 5 / głosów 3