Wakacje na sportowo – propozycje dla dzieci i dorosłych

Szukasz ciekawego pomysłu na wakacje dla siebie i swoich dzieci? Nie chcesz zmarnować letnich miesięcy przed telewizorem bądź komputerem? A może zależy ci na tym, by pokazać najmłodszym członkom rodziny, że sport to fajna rozrywka? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, rozejrzyj się za ośrodkiem, organizującym nie tylko treningi, ale też obozy i półkolonie sportowe.

Szkolne wakacje trwają aż 2 miesiące, w związku z czym mało który pracujący rodzic może poświęcić ten czas wyłącznie opiece nad dzieckiem. Doskonałym sposobem na zorganizowanie letniego wypoczynku maluchowi jest zapisanie go na obóz lub półkolonie sportowe. W ten sposób dziecko spędza czas aktywnie i konstruktywnie, a rodzic nie musi się o nie martwić.

Półkolonie sportowe w Szczecinie

Niezwykle ciekawą propozycję dla dzieci i młodzieży oferuje Szczeciński Klub Tenisowy.  Przez całe wakacje mali mieszkańcy miasta mogą spędzać tu czas od rana do wieczora pod okiem doświadczonych opiekunów. Najważniejszym elementem programu są oczywiście treningi na różnych poziomach zaawansowania.

Nauka tenisa odbywa się w grupach dostosowanych do stopnia umiejętności oraz wieku uczestników półkolonii sportowych, a zajęcia prowadzone są przez trenerów klubu, w oparciu o program Siergieja Sobolewa. Dzieci w wieku przedszkolnym ćwiczą na kortach tenisowych specjalnie dostosowanych do ich wzrostu i możliwości.

Jednak program półkolonii sportowych obejmuje znacznie więcej atrakcji. Spędzając w klubie wiele godzin dziennie, dzieci mają możliwość samodzielnie korzystać z kortów oraz uczestniczyć w licznych konkursach i zabawach, prowadzonych przez animatorów. Dodatkowo podczas każdego turnusu odbywają się wycieczki plenerowe (w tym wyjścia na basen i pole mini golfa), a także rozmaite warsztaty.

Uczestnicy półkolonii sportowych w SKT mają zapewnione pełne wyżywienie. Trzy posiłki obejmują drugie śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek. Wszystkie dzieci objęte są ubezpieczeniem NNW.

Obozy sportowe dla dzieci i młodzieży

Dla tych dzieci, które mają w sobie ducha odkrywcy, jeszcze większą frajdą będzie wyjazd na obóz sportowy. SKT organizuje latem kilka turnusów wyjazdowych, m.in. do Łeby i Niechorza. Również podczas takiej przygody dziecku towarzyszą opiekunowie i trenerzy, a oprócz zajęć tenisowych organizowane są treningi piłki nożnej, windsurfingu, tańca nowoczesnego, golfa, a nawet żeglarstwa.

Sportowe wakacje dla dorosłych

Niewykluczone, że właśnie pozazdrościłeś swojemu dziecku możliwości aktywnego wypoczynku. Na szczęście ty również możesz z nich skorzystać. W SKT organizowane są także szkolenia tenisowe dla dorosłych, zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym.

Jeśli  nie interesuje cię praca z trenerem i sam doskonale radzisz sobie w tenisie amatorskim, możesz skorzystać z możliwości wynajęcia kortu. Jednym z najlepszych miejsc do gry w Szczecinie jest bez wątpienia Hala Kia Polmotor Arena z trzema krytymi kortami tenisowymi. Jak widzisz, wakacje w mieście nie muszą być nudne.

śr. ocena 5 / głosów 5