Udana impreza integracyjna – o czym pamiętać?

Imprezy i wyjazdy integracyjne to najlepszy sposób na budowanie zgranego zespołu pracowniczego. Pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę, że tego typu wydarzenia nie są zbędnym wydatkiem, ale doskonałą metodą budowania motywacji pracowników. O czym warto pamiętać, by wyjazd firmowy był udany, a jego uczestnicy wrócili do pracy wypoczęci i zadowoleni?

Zorganizowanie udanej  imprezy firmowej wcale nie musi być przedsięwzięciem  trudnym, ani bardzo kosztownym – zauważa nasz rozmówca z Hotelu Rafa w Mielnie.

Najważniejsze pytanie, na jakie należy odpowiedzieć sobie przed rozpoczęciem przygotowań, dotyczy celu wspólnie spędzanego czasu.

Jeżeli wyjazd firmowy ma służyć integracji zespołu, usunięciu ewentualnych napięć i jednocześnie być formą podziękowania pracownikom za ich zaangażowanie, warto wybrać scenariusz zakładający luksusowy wypoczynek z dala od zgiełku miasta. Świetnym pomysłem jest choćby weekendowy wyjazd nad morze.

Organizacja firmowego wyjazdu

Zanim przystąpisz do planowania szczegółów imprezy, przyjrzyj się dokładnie swojemu budżetowi. Wiedząc, jakimi środkami dysponujesz, łatwiej będzie ci kontrolować koszty. Pamiętaj o tym, by wybrać odpowiedni czas wyjazdu. Termin firmowego wyjazdu warto skonsultować z pracownikami.

Zastanów się nad optymalnym miejscem na organizację imprezy. Miejsce powinno korespondować z ustalonymi wcześniej celami wydarzenia i charakterem zespołu pracowniczego.

Huczne  imprezy w klubach i z dużą ilością alkoholu nie są najlepszą z możliwych propozycji. Zastanów się nad alternatywnymi formami spędzania wspólnego czasu, które umożliwią pracownikom lepsze poznanie się, a niekoniecznie staną się źródłem plotek i upokarzających anegdot.

Gdzie zorganizować imprezę firmową?

Jeżeli zdecydowałeś się na organizację imprezy integracyjnej połączonej z firmowym wyjazdem, rozejrzyj się za miejscem, które pozwoli pracownikom łatwo oderwać się od codzienności. Doskonałym sposobem na głęboki relaks jest kontakt z naturą, ale jednocześnie warto mieć możliwość z korzystania ze wszelkich wygód cywilizacji.

Toteż świetny rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty nadmorskich kurortów. Dobre hotele nad morzem oferują nie tylko wysoki standard zakwaterowania przez cały rok, ale dysponują też pomieszczeniami i sprzętem umożliwiającym organizację dodatkowych atrakcji i szkoleń.

Przygotowując się do firmowego wyjazdu nad morze pamiętaj też o organizacji transportu. Pociąg nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. W przypadku wyjazdów firmowych najwygodniejszą, a zarazem najbardziej opłacalną opcją wydaje się wynajem autokaru, który dowiezie uczestników wycieczki pod same drzwi hotelu.

śr. ocena 5 / głosów 3