Tani sposób na szybką przeprowadzkę – wynajem przyczep

Kiedy nadchodzi wreszcie upragniony dzień i możemy spokojnie zacząć pakować swoje rzeczy, by zmienić miejsce zamieszkania, nadchodzą pierwsze problemy z przeprowadzką. Co ze sobą zabrać, a co zostawić w mieszkaniu, które w przyszłości planujemy odsprzedać? Co z dna szafy nadaje się do wyrzucenia? W jaki sposób wynieść i przewieźć swoje rzeczy w nowe miejsce zamieszkania? – Przygotowaliśmy krótki poradnik na ten temat.

Nie zabieraj rzeczy zbędnych

Niewiele osób potrafi na co dzień segregować swoje rzeczy w taki sposób, by w domu pozostawały tylko przedmioty potrzebne, praktyczne i czegoś warte. Dotyczy to dosłownie każdej części naszego dobytku. Trzymamy gdzieś w kartonie ekspres do kawy, z którego nigdy nie korzystaliśmy, bo lubimy tylko kawę parzoną w kubku. Trzymamy zestaw przeterminowanych kosmetyków, które kiedyś dostaliśmy jako nietrafiony prezent. Ubrania, które dawno wyszły z mody i tylko zajmują miejsce w szafie. Zamiast oddać ekspres i kosmetyki komuś znajomemu w prezencie bez okazji, trzymamy je dalej w domu. Przeprowadzka to doskonały czas na zrobienie porządków w swoich rzeczach, o ile potrafimy nauczyć się, co tak naprawdę oznacza fraza “przyda się”. Wyrzućmy zbędne przedmioty i bibeloty, które wcale nie cieszą naszych oczu, a jedynie zajmują miejsce na i tak zagraconym już strychu. Pakujmy rzeczy w taki sposób, by już po kartonie można było poznać, gdzie ma w czasie przeprowadzki trafić – na przykład “Uwaga szkło! Kuchnia”. Będziemy wiedzieć, że to nie salonowe kryształy, tylko zastawa stołowa. Pakujmy je z sensem, by później można było swobodnie poukładać je na wynajętej przyczepie transportowej.

Zaplanuj dzień przeprowadzki

Dzień samej przeprowadzki powinien zostać zaplanowany z odpowiednim wyprzedzeniem. Firmy wynajmujące przyczepy wykorzystują je nie tylko do przeprowadzek z domu do domu – mówi nam przedstawiciel firmy “Erka” z Gdańska. Z wynajmu przyczep korzystają też na przykład przedsiębiorcy, którzy zmieniają lokalizację swojego biura, czy osoby kupujące dla siebie nowe meble, ale nie chcą korzystać z transportu sklepu. Jeżeli nie zaplanujemy przeprowadzki odpowiednio wcześnie, cały proces może się obsunąć. Powinniśmy przemyśleć gabaryty paczek i przedmiotów, które będziemy przewozić. Czy na przykład nasza kanapa, którą kiedyś kupiliśmy w sklepie w częściach, a później złożyliśmy w salonie, zmieści się teraz przez drzwi wyjściowe? Czy da się ją znieść po schodach, a może trzeba będzie ją z powrotem rozmontować? Dobry plan przeprowadzki to podstawa, dlatego warto spisać go sobie w punktach, łącznie z rozpakowywaniem rzeczy po kolei. Nie ma na przykład po co rozpakowywać ubrań, jeśli jeszcze nie mamy nowej szafy. Plany ułatwiają życie!

śr. ocena 5 / głosów 6