Panorama gór w Szaflarach

Szaflary jako idealne miejsce na urlop

Potrzeba odpoczynku od trudów dnia codziennego sprawia, że z wielkim rozmarzeniem myślimy o czekającym nas urlopie. O wakacyjnych planach na przyszły rok, nierzadko zaczynamy się rozwodzić jeszcze w trakcie trwania obecnego turnusu. Wiadomo, że klasycznego już dylemat – góry czy morze – nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć. My, w artykule jaki prezentujemy skupimy się na pierwszej z tych opcji, zabierając czytelnika do urokliwych Szaflar, lezących na jakże barwnym Podhalu.

Niezależnie od tego jak wolimy spędzać czas wolny – aktywnie lub nieco bardziej spokojnie – kraina rozpościerająca się od Gorców do Tatr, znajdująca się w dorzeczu Dunajca, zapewni nam wszystko, czego tylko chcemy. Słynny region Podhala wyróżnia się swą unikalnością kulturową i bezsprzecznie jedynymi z najpiękniejszych widoków w Polsce. Wyjątkowy folklor, na który składają się: wciąż żywa gwara, skoczna muzyka, czy przyciągające uwagę stroje, to – można powiedzieć – wielki skarb. Przebywanie w takim miejscu samo w sobie jest wielką atrakcją, a tych jak zobaczymy niżej, w opisywanym przez nas rejonie kraju nie brakuje.

Szaflary – wyjątkowa miejscowość

Szaflary, położone w połowie drogi miedzy Nowym Targiem (historyczną stolicą regionu) a Białym Dunajcem, każdego roku przyciągają rzesze szukających różnego rodzaju rozrywek turystów. To nie tylko znakomita baza wypadowa dla zwiedzający pobliskie góry, czy też przystanek w drodze do Zakopanego, ale miejsce jedyne w swoim rodzaju, posiadające własne niezaprzeczalne atuty.

Czymś, obok czego absolutnie nie można przejść obojętnie są sławne w całej okolicy termy, zajmujące obszar 970 metrów kwadratowych, zasilane bogatą w minerały wodą z miejscowego odwiertu. Kąpiele w owych ciepłych źródłach przynoszą całemu ciału mnogie korzyści, odżywiają bowiem skórę, pomagają w lepszym ukrwieniu organizmu, skutecznie koją także niespokojny umysł. Odpowiednia, zasłużona dawka relaksu przywróci nam silę do działania, pomagając lepiej stawiać czoło czekającym nas prywatnym i zawodowym obowiązkom.

Znakomita infrastruktura

Czym byłyby wakacje, bez spokojnej, komfortowej przestrzeni, w jakiej moglibyśmy się zatrzymać? Zacisze własnego pokoju pozwoli – po intensywnym, spędzonym na zwiedzaniu dniu – naładować akumulatory, dodając energii przed pełnym urozmaiceń jutrem. Wciąż rozwijające się turystycznie Szaflary już teraz dysponują znakomitą infrastrukturą, wliczając w to wybitną bazę noclegową. Na specjalną uwagę zasługują jednak ośrodki, oferujące coś więcej niż tylko miejsce do spania. Idąc dalej, podająca smaczne potrawy restauracja to raczej wczasowy standard; atutem będzie rozbudowana przestrzeń SPA.

Z pewnością docenimy możliwość skorzystania z łaźni parowej, czy jacuzzi, które podobnie jak wspominane wyżej źródła geotermalne przyczynią się do zauważalnej poprawy naszego zdrowia. Jednym z bardziej cenionych przez gości obiektów jest malowniczo położony – nieopodal rzeki Biały Dunajec – Borowy Dwór, mogący się poszczycić doskonale wyposażoną strefą relaksu, a także własną kręgielnią.

Podsumowanie

Jesteśmy pewni, że urlopu spędzonego w tak pięknej krainie, jaką jest szczycące się Szaflarami Podhale, nie sposób żałować. Po choć najkrótszym wypoczynku w górskim klimacie, pozostaną nam wyjątkowe wspomnienia, jakie z pewnością doprowadzą  do kolejnej wizyty w przyszłości. Czy wybierzemy się tam w pełnym rodzinnym składzie, w dwójkę, czy nawet samotnie – każdy z uczestników wycieczki znajdzie coś wyjątkowego dla siebie.

śr. ocena 0 / głosów 0