sylwester

Sylwester na wrocławskim rynku

Co roku masz ten sam dylemat? Czekasz do ostatniego tygodnia roku, aż ktoś w końcu zaproponuje wspólne spędzenie Sylwestra? A może tym razem warto zastanowić się nad tym wcześniej i zorganizować razem ze znajomymi lub rodziną wspólną zabawę na wrocławskim rynku? Sprawdź, jakie atrakcje czekają na was w tym pięknym mieście.

Kulturalny Wrocław

Wrocław jest w 2016 roku Europejską Stolicą Kultury. Dzięki temu tworzy się tam przyjazne dla wszystkich przestrzenie ułatwiające obcowanie z kulturą. Dolny Śląsk ma niesamowite dziedzictwo kulturowe, z którego może być dumny i w tym roku może je przedstawić w różnych formach, m.in. poprzez koncerty, festiwale, wernisaże i elektroniczne wydawnictwa. Kulminacyjnym wydarzeniem kulturalnym we Wrocławiu będzie Sylwester, który odbędzie się na rynku Starego Miasta.

Wspomnienia z zeszłego roku

Co roku 31 grudnia organizowana jest tam miejska zabawa, która przyciąga ludzi z całej Polski. Główną atrakcją są koncerty gwiazd zarówno z naszego kraju, jak i z zagranicy – w poprzednim roku na występ dali się namówić muzycy The Stranglers, formacji OMD, a także belgijska wokalistka Kate Ryan.

Cała impreza trwała sześć godzin i została zrealizowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań, które umożliwiły np. uzyskanie efektu obrazu 3D, a ponadto była transmitowana w publicznej telewizji. Każdy z uczestników wyniósł z niej niesamowite wspomnienia, a wyjątkową atmosferę przeżywał jeszcze przez kilka kolejnych dni.

Rynkowe atrakcje

W tym roku nie może być inaczej, tym bardziej że na Rynku znajdują się liczne kawiarnie i restauracje, w których można sobie umilić czas w ten wieczór – zapewnia właściciel Hotel Sleep Wrocław, który jest usytuowany w spokojnej oraz cichej okolicy i oferuje komfortowe pokoje dla wszystkich gości, którzy odwiedzają stolicę Dolnego Śląska.

Wrocławski rynek należy do największych dawnych placów targowych w Polsce. Oprócz imprez sylwestrowych odbywają się na nim m.in. uroczystości religijne oraz Jarmark Bożonarodzeniowy, a za najpopularniejsze punkty orientacyjne uważa się: fontannę, pręgierz oraz pomnik Aleksandra Fredry. Na przełomie roku spotyka się tutaj nawet ok. 200 tysięcy ludzi, którzy wspólnie świętują i tworzą niezwykłą atmosferę, rzadko spotykaną w innych częściach Polski.

śr. ocena 4.5 / głosów 2