Wyprawa pod namiot

Rodzinna wyprawa pod namiot. Jak się do niej przygotować?

Wyprawa pod namiot – oto jest przygoda! Namioty mają bardzo bogatą historię – dawniej wykonywane ze skóry zwierząt, obecnie powstają już w zgoła odmienny sposób. Coraz więcej osób pragnie spróbować wyjazdu tego typu wraz z bliskimi. Podstawowe pytanie brzmi jednak: jak się przygotować i co ze sobą zabrać? Jakie przedmioty będą niezbędne? Co ze śpiworem, kuchenką turystyczną i jedzeniem?

Wyprawa pod namiot – co jest must have?

Wyobraź sobie idealną wyprawę pod namiot z rodziną – jak powinna wyglądać? Chociaż każdy ma zupełnie odmienne wyobrażenie na ten temat, by zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę, koniecznie trzeba sporządzić listę niezbędnego ekwipunku. Taką rozpiskę najlepiej przygotować na około miesiąc przed wyjazdem, by skompletować wyposażenie i uwzględnić różne scenariusze.

Tak więc na liście powinien się znaleźć dobry izolator Twojego ciała od podłoża. Znakomitym rozwiązaniem jest mata samopompująca lub materac dmuchany. Coraz częściej turyści stawiają też na karimatę lub matę piankową.

Jak mówi specjalista z firmy Dreptaki: kolejnym niezastąpionym elementem jest śpiwór! Wyróżnia go to, że zabezpiecza ciało przed chłodnym powietrzem.

Wykonany z najwyższej jakości materiałów, jest dostępny w różnych wariantach – z dodatkowymi wypełniaczami, listwami izolacyjnymi czy przytulnymi polarami. Do tego warto skompletować poduszkę turystyczną.

Kolejna kwestia dotyczy pożywienia. Możecie gotować samodzielnie lub uzupełnić zapasy o gotowe dania liofilizowane. Nieocenione są garnki i kuchenka turystyczna lub palnik i garnek w jednym – wszystko zależy od tego, co będziecie przygotowywać. Warto do listy dopisać sztućce turystyczne.

Podczas wyprawy pod namiot nie zapomnij o latarce, kosmetyczce turystycznej i ręczniku szybkoschnącym. Stawiaj na produkty z serii ultralight, do ekwipunku dorzuć krzesiwo lub zapalniczkę. Równie przydatny jest filtr do wody i oczywiście powerbank.

Jaki namiot na wyprawę?

Oczywiście nie można zapomnieć o głównym bohaterze wycieczki – namiocie! Musisz go dostosować do liczebności swojej ekipy. Namiot rodzinny zazwyczaj występuje w wersji pięcioosobowej, nie jest to jednak regułą. Przede wszystkim pamiętaj, by zainwestować w konstrukcję tunelową, która zapewnia jak najwięcej miejsca w jego środkowej części.

Istotna jest też wodoodporność materiału – powinna wynosić przynajmniej 3000 mm H2O. Dzięki temu wnętrze nie nasiąknie, a Wy będziecie mieli gwarancję bezpieczeństwa. Najbardziej zalecany jest jego opływowy kształt.

śr. ocena 0 / głosów 0