Pobyt w górach – jak wybrać odpowiedni hotel?

Chciałbyś spędzić rodzinne święta w górach, planujesz zimowy wypoczynek na stoku, a może wiosenną wędrówkę po Tatrach? Bez względu na to, czy pobyt w Zakopanem zamierzasz poświęcić na leniuchowanie, zwiedzanie, uprawianie sportu, czy kibicowanie naszym skoczkom podczas Pucharu Świata, będziesz potrzebował noclegu. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni hotel.

Znalezienie noclegu w Zakopanem wbrew pozorom nie jest zadaniem łatwym. To prawda, ilość ofert jest naprawdę duża, jednak w gąszczu ogłoszeń łatwo się zgubić, a często też rozczarować nietrafionym wyborem. Na co zwracać uwagę, szukając hotelu?

Noclegi dla singli, par, rodzin i grup

Pierwszym kryterium, jakie należy brać pod uwagę, szukając hotelu w górach, jest oczywiście liczba osób, dla których organizujesz nocleg. Większość małych pensjonatów proponuje gościom pokoje 2-osobowe, jeśli jednak podróżujesz sam, pewnie nie chcesz płacić podwójnie. Z kolei gdy podróżujesz z dziećmi lub znajomymi, prawdopodobnie zależy ci na wspólnym zakwaterowaniu.

Kiedy znajdziesz już interesujący obiekt, który dysponuje odpowiednio dużymi pokojami, upewnij się co do jego standardów. Najlepszym sposobem na ustalenie czy hasła promocyjne hotelu pokrywają się z rzeczywistością, jest zapoznanie się z opiniami poprzednich gości – podpowiada nasz rozmówca z Willi „Excelsior” w Zakopanem.

Komentarze doświadczonych podróżników to naprawdę doskonałe źródło informacji. Jeżeli nie ufasz opiniom zamieszczonym na stronie internetowej hotelu, koniecznie odwiedź jeden z popularnych serwisów, jak np. booking.com.

Hotel – miejsce wypoczynku i „baza wypadowa”

Wybierając się na urlop czy wakacje, zapewne masz zamiar korzystać z lokalnych atrakcji. Położenie hotelu nie powinno ci tego utrudniać. Zanim zarezerwujesz nocleg, sprawdź na mapie, gdzie dokładnie znajduje się obiekt wypoczynkowy. Im bliżej centrum, tym wygodniej. Najlepsze noclegi w Zakopanem znajdziesz w okolicach Krupówek.

Idealna lokalizacja hotelu to taka, która pozwoli ci łatwo dotrzeć na miejsce z dworca, ale też szybko dostać się w ciekawe punkty w okolicy. Jeśli zamierzasz wędrować po górach, sprawdź, jak daleko są wejścia na szlaki. Gdy planujesz białe szaleństwo, zorientuj się, czy w pobliżu hotelu znajdziesz dobre stoki. Dużym plusem pensjonatu będzie też wtedy wypożyczalnia nart.

Jednocześnie nie zapominaj, że pensjonat musi zapewnić ci dobre warunki do wypoczynku. Spróbuj zorientować się, jak poprzedni goście oceniają pracę personelu. Zapoznaj się ze zdjęciami z wnętrz hotelu i dowiedz się, czy na pewno spełnia on obowiązujące standardy. Dobry nocleg to przecież taki, który zapewni ci spokojny sen i 100% relaks.

śr. ocena 5 / głosów 5