Park zdrojowy pod Warszawą – relax w zasięgu ręki.

Marzy ci się relaks na łonie przyrody? Chciałbyś pooddychać czystym powietrzem i odpocząć wśród natury, ale nie masz czasu na dalekie podróże? Nie musisz pokonywać setek kilometrów, aby znaleźć chwilę odpoczynku od miejskiego zgiełku. Park zdrojowy pod Warszawą, wchodzący w obręb konstancińskiego uzdrowiska, położonego niewiele ponad 20 km od stolicy, to magiczne miejsce w zasięgu ręki.

Uzdrowisko Konstancin jest jednym ze starszych uzdrowisk w naszym kraju, a także jedynym miastem-uzdrowiskiem na Mazowszu. Jego niezwykłe walory krajobrazowe, dogodna lokalizacja, a także mnogość oferowanych zabiegów leczniczych i upiększających sprawia, że przyciąga ono coraz więcej odwiedzających.

Słynie ono przede wszystkim z walorów zdrowotnych. Znajdująca się na terenie uzdrowiska tężnia, ujęcie solanki i bogata oferta zabiegów rehabilitacyjnych sprawia, że pomoc znajdą tu najciężej chorzy pacjenci. Uzdrowisko bowiem świadczy kompleksowe usługi w zakresie rehabilitacji narządu ruchu, neurologicznej, kardiologicznej w takich jednostkach jak Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej, Szpital Rehabilitacji Neurologicznej czy Centrum Terapii Narządu Ruchu.

Jednak do Uzdrowiska Konstancin przyjeżdża się nie tylko po zdrowie, ale i po relaks w parku zdrojowym.

Przyroda

Park zdrojowy zlokalizowany jest w samym centrum uzdrowiskowej części Konstancina. Jego główna arteria łączy się z centralną arterią miasta oraz tężnią solankową. Park ten oferuje odwiedzającym bliskość przyrody oraz odpoczynek na łonie natury, ciszę i spokój. Przepiękne widoki podziwiać możemy z tarasów widokowych oraz drewnianych pomostów, zamontowanych na bagnach. Ścieżki spacerowe i rowerowe, place zabaw dla dzieci oraz boisko sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Welness i SPA

Jedną z większych atrakcji parku zdrojowego pod Warszawą w Konstancinie jest zlokalizowany w samym jego sercu obiekt EVA Park Life. Kameralny kompleks noclegowo-restauracyjny gwarantuje kompleksowy wypoczynek w niewielkiej odległości od Warszawy.

Na terenie obiektu znajdują się nie tylko bogato wyposażone, jedno lub dwuosobowe apartamenty o wysokim standardzie, lecz również basen solankowy, tężnia, restauracja slow food oraz SPA. Jest to także doskonałe miejsce na organizację imprez okolicznościowych, szkoleń czy konferencji.

Wyjątkową popularnością na terenie obiektu cieszy się SPA oraz strefa wellness, na terenie której znajduje się basen solankowy z kompleksem jacuzzi oraz saun. Woda solankowa regeneruje orz relaksuje skórę, nadając jej młody wygląd.

Z kolei szeroka oferta zabiegów z zakresu fizjoterapii, uzdrawiania balneologiczno-klimatycznego i odnowy biologicznej zapewni wzrost naszej witalności, a także regenerację ciała oraz duszy.

Warto wybrać się do Konstancina po to, aby przekonać się o regeneracyjnym wpływie solanek oraz hydroterapii.

śr. ocena 5 / głosów 5