organizacja-wesele

O co zadbać organizując wesele?

Dzień ślubu powinien zostać zapamiętany jak najlepiej. Niedopilnowanie niektórych kwestii podczas organizacji wesela może przysporzyć wiele stresu i zepsuć te piękne chwile. Aby uniknąć podobnych sytuacji, dobrze jest z wyprzedzeniem sporządzić listę rzeczy, o których trzeba pamiętać, a następnie po prostu spokojnie realizować przygotowany plan.

Jedną z kluczowych kwestii do ustalenia jest wysokość budżetu, jakim dysponujemy. Stworzy to pewne ramy, w których będziemy się poruszać, przygotowując zabawę weselną. Pamiętajmy przy tym, że ograniczenia – paradoksalnie – sprzyjają kreatywności. Im krótsza też lista wydatków, tym mniej z reguły rzeczy, których trzeba będzie dopilnować.

Lista taka bowiem może stanowić podstawę wspomnianego na wstępie planu. Kiedy już mamy wypunktowane wszystkie rzeczy, którymi chcielibyśmy uświetnić ten wyjątkowy dzień, pora uporządkować je w kolejności od najbardziej do najmniej pilnych – a następnie trzymać się wyznaczonych terminów. Dla przykładu: najpierw powinniśmy zająć się rezerwacją sali weselnej, a dopiero potem myśleć o jej udekorowaniu.

Nie ma wesela bez weselników

Ważne jest też odpowiednio wczesne przygotowanie i rozesłanie zaproszeń. W przeciwnym razie nasi goście znajdą się w niezręcznej sytuacji, jeśli zdążyli sobie np. zabukować bilety na urlop w tym terminie. Pamiętajmy też o podaniu danych kontaktowych i daty potwierdzenia obecności. Informacja o docelowej liczbie weselników jest bowiem bardzo ważna dla organizacji uroczystości.

Oprócz tego warto załączyć mapkę dojazdu do miejsca, gdzie odbywa się wesele (a także sam ślub!). Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko, że spóźnienia zaburzą harmonogram uroczystości. Dobrze jest również zadbać o transport dla gości, którzy nie chcą lub nie mogą przyjechać samochodem. Przyjeżdżającym z daleka warto zaś zapewnić nocleg. Świetnym pomysłem okazuje się więc organizacja wesela np. w hotelu.

Zalety zabawy w hotelu

Jest to doskonałe rozwiązanie również z innego punktu widzenia. Wiele obiektów tego typu ma spore doświadczenie w urządzaniu zabaw weselnych, oprócz bazy noclegowej oferują zatem kompetentną obsługę, zaplecze gastronomiczne, dekoracje, a niekiedy też – jak choćby hotel Orle w Gdańsku-Sobieszewie – apartament dla młodej pary gratis.

Sprawy „mniejszego kalibru”

Gdy zarówno miejsce, jak i termin są już pewne, wówczas możemy zająć się rozmaitymi innymi sprawami, takimi jak suknia ślubna i strój pana młodego, wybór obrączek, umówienie fryzjera i kosmetyczki czy też wynajem zabytkowego samochodu. O ile z serwowanymi potrawami i alkoholem możemy liczyć zwykle na pomoc obsługi hotelu, o tyle w kwestii np. fotografa albo didżeja lepiej jednak dokonać wyboru osobiście.

śr. ocena 5 / głosów 5