Noclegi we Wrocławiu. Przegląd dostępnych propozycji

Planujesz pobyt we Wrocławiu lecz nie wiesz, gdzie zamówić nocleg? Wiele zależy od Twoich preferencji. Możesz zagościć zarówno w centrum, jak i na zacisznych obrzeżach miasta.

Ścisłe centrum

Spędzenie nocy w ścisłym centrum Wrocławia, blisko Rynku Głównego i najstarszego regionu miasta – Ostrowa Tumskiego – z pewnością ma swoje zalety. Zawsze przyjemnie nocować w sąsiedztwie zabytków, oglądając z okien okoliczne atrakcje turystyczne. Niestety, taki przywilej niesie ze sobą pewne niedogodności. Przebywanie w ,,epicentrum” turystycznych schadzek to konieczność borykania się z wszechobecnym gwarem przechodniów – zwiedzających i studentów, nie stroniących od rozrywki oraz głośnych rozmów.

Jeśli nie jesteśmy wielbicielami nocnego życia, a pora po zmroku służy nam do relaksu, powinniśmy zastanowić się, czy wynajem noclegu w takim miejscu to dobry pomysł. Być może lepiej zaoszczędzić sobie nerwów, a przy okazji pieniędzy? Nie jest tajemnicą, że koszty meldunku w hotelach położonych centralnie są często o wiele wyższe, niż na pozostałych obszarach miasta. Do tego dochodzi konieczność wcześniejszej rezerwacji terminu wyjazdu, z racji dużej liczby chętnych. Nie zawsze zatem możemy pozwolić sobie na pełen komfort wypoczynku – zarówno na etapie organizacji, jak i w trakcie samego pobytu.

Obrzeża miasta

Możliwość noclegu na obrzeżach miasta przez wiele osób jest odrzucana niejako z urzędu. Zupełnie niesłusznie. Obrzeża nie oznaczają bowiem peryferii, o których zapomniała cywilizacja. Hotele położone poza centrum Wrocławia dzieli od niego co najwyżej kilka kilometrów. My natomiast zyskujemy ciszę i spokój, tak konieczne do pełnej regeneracji. Mitem, który warto obalić, jest przeświadczenie o niekorzystnym skomunikowaniu obrzeży miasta z resztą okolicy. Praktyka często wygląda inaczej. Za przykład może posłużyć trzygwiazdkowy hotel Sleep na północy Wrocławia, położony zaledwie 7 km od Starówki. Spokojna okolica posiada dogodne połączenia autostradą i Śródmiejską Obwodnicą Wrocławia z Poznaniem, Warszawą czy Zieloną Górą.

Hotele na obrzeżach są też często przychylniejsze turystom. Z uwagi na kameralną atmosferę, świetnie odnajdują się tu rodziny z dziećmi, a nawet ze zwierzętami (hotel Sleep jest przyjazny czworonogom i przyjmuje je za dodatkową opłatą). Hotel na obrzeżach to także świetne miejsce do organizacji spotkań i konferencji biznesowych. A to wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie, przy wcale nie gorszych standardach od tych, które mają do zaoferowania ośrodki noclegowe w centrum. Jak zatem widać, stereotypom nie warto ufać. Czasem lepiej polegać na zdrowym rozsądku, dokonując rzeczowego rozpoznania. Aby wypoczynek był udany, a uśmiech gościł na naszych twarzach przez cały okres wyjazdu!

śr. ocena 5 / głosów 4