Trening bokserki

Najpopularniejsze akcesoria treningowe dla bokserów

Boks jest aktywnością, w której trening i specjalistyczne akcesoria są równie ważne jak siła i wola walki. Wyposażenie treningowe dla bokserów to akcesoria ochronne, a także przyrządy poprawiające timing, balans i refleks. I niezależnie od tego, czy trenujemy z partnerem, z przyrządami czy bierzemy udział w walce, liczy się jakość wykonania i komfort użytkowania tych akcesoriów. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym z nich.

Akcesoria ochronne: rękawice, kask i pas

Rękawice bokserskie są podstawowym akcesorium każdego boksera. Służą przede wszystkim ochronie nadgarstków i dłoni. Rękawice treningowe nie mogą być zbyt lekkie – do sparingów zalecane są te o masie minimum 12 uncji. Najlepsze – zwłaszcza dla początkujących – są te zapinane na rzepy, ponieważ minimalizują problem nieprawidłowego zawiązania i przemieszczania się na dłoniach w trakcie treningu. Muszą mieć też mocne usztywnienie, aby prawidłowo kształtować, już od początków treningów, prawidłowe zaciskanie pięści. Do ćwiczenia na workach lub tarczach, sprawdzą się lekkie rękawice przyrządowe.

Kaski są akcesoriami treningowymi niezbędnymi do uniknięcia urazów głowy. Rozmawiamy z przedstawicielem sklepu Orthodoxwear ze sprzętem i odzieżą dla bokserów:

– Najbezpieczniejsze na treningi są kaski zabudowane. Zabezpieczają potylicę, łuki brwiowe, uszy, szczękę. Nowoczesne kaski mają ergonomiczny kształt, dzięki czemu zapewniają lepszą widoczność, a zarazem wciąż optymalnie chronią przed urazami.

Dla zabezpieczenia brzucha stosuje się także pasy na brzuch, które chronią tę część ciała przed silnymi ciosami i uderzeniami kolanami. Wykorzystywane do produkcji pasów materiały, wysoka jakość wykonania i kształt gwarantują wysoką absorpcję siły uderzeń i trening na najwyższych obrotach, bez ryzyka uszkodzeń ciała.

Sprawność, siła i refleks

Kiedy trenujemy bez sparing partnera, ale z trenerem, niezbędne będą akcesoria takie jak łapy i tarcze. Różnica między tymi akcesoriami jest taka, że tarcze treningowe są większe i trzymane przez trenera jednorącz lub oburącz za uchwyty – zazwyczaj dwa lub cztery – i służą do ćwiczenia przez trenującego mocnych kopnięć w uda lub korpus. Łapy trenera to małe tarcze zakładane na dłonie. Służą do treningu precyzyjnych uderzeń, siły i kombinacji ciosów. Mają kieszenie, w które wsuwa się dłonie i dodatkowo zabezpiecza przed zsunięciem zapięciami na rzepy.

Bardzo ciekawym i ważnym akcesorium treningowym do samodzielnych ćwiczeń jest piłeczka sprawnościowa. Trening z piłeczką to idealny sposób na poprawę refleksu, koordynacji, a także celności, precyzji i wytrzymałości ramion oraz pracy nóg. Zestaw składa się z regulowanej, elastycznej opaski na głowę oraz przymocowanej do niej na lince piłeczki. Można go stosować zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Jest to produkt, który mogą z powodzeniem stosować osoby uprawiające też inne sporty walki i który poza niezaprzeczalną wartością  dodaną do treningu, zapewnia odrobinę radości.

śr. ocena 5 / głosów 1