marki-rowerow

Najlepsze marki rowerów

Dlaczego kupujemy rowery znanych marek? Ponieważ mamy pewność, że są produktami wysokiej jakości i nie zawiodą nas w trasie, a w razie awarii nie będziemy mieć problemu z serwisem. Zapraszamy na subiektywny przegląd najlepszych marek rowerów dostępnych na polskim rynku. Znajdziecie w nim dwie marki rodzime i dwie zagraniczne.

Scott – innowacyjność i technologia

Początki firmy Scott nie mają wiele wspólnego z rowerami… Założycielem jest Edie Scott utalentowany inżynier i zawodnik narciarski mieszkający w Sun Valley w Idaho. Scott zasłynął, jako wynalazca pierwszych zwężających się aluminiowych kijków, które błyskawicznie wyparły kijki bambusowe i stalowe. Od początku swojej działalności, firma Scotta stawiała na innowacje technologiczne, co zdeterminowało kierunek jej przyszłego rozwoju.

Co ciekawe pierwszy rower górski Scotta powstał dopiero w 1986 roku. Jednak już 3 lata później, Scott wprowadził jedną z największych innowacji w historii kolarstwa – aerodynamiczną kierownicę. Poprowadziła ona do zwycięstwa a Amerykanina Grega`a Lemond w Tour de France. Obecnie firma Scott ma wyrobioną renomę nowoczesnego producenta rowerów. O tym, że nie zwalnia tempa w innowacyjności świadczy fakt, że kilkakrotnie ustanawiała rekord najlżejszych rowerów (1998 r – G-Zero jako najlżejszy rower z pełnym zawieszeniem na świecie, 2001/2003 – rower szosowy Team Issue z najlżejszą ramą na świecie (poniżej 1 kg), której rekord został pobity w 2003 roku przez CR1 (895 g).

Scott to marka dla zawodowych kolarzy i osób, które poszukują roweru do jazdy w każdych warunkach. Te rowery to elegancki design, doskonałe wyposażenie i perfekcyjna jakość wykonania.

Kross – polskie znaczy dobre

Dawniej polskie rowery kojarzyły się raczej z kiepską jakością i produkcją po kosztach z nienajlepszych części. Na przeciw tym stereotypom wyszedł Kross, który zdecydował się stworzyć, od koła do ramy, jedną z pierwszych polskich marek stawiającą na wysoką jakość. Od początku swojej działalności Kross za cel wziął sobie walkę z najlepszymi światowymi producentami rowerów. Taktyka okazała się słuszna, bo ciągu ostatniej dekady, Kross urósł do rangi światowego brandu, który oferuje rowery w 43 krajach na całym świecie. Do wyboru mamy rowery Kross górskie, turystyczne, miejskie, szosowe i dla dzieci. Firma nieustannie się rozwija inwestując w nowe technologie, czego dowodem jest nowa linia rowerów elektrycznych E Stream.

Kross to nie tylko lider sprzedaży na polskim rynku, ale także firma inwestująca w polskie kolarstwo. Sponsoruje własną drużynę kolarską MTB Kross Racing Team. Dla zwykłych cyklistów najważniejszy będzie jednak z pewnością fakt, że rowery Kross to sprzęt światowej klasy, dostępny w „polskiej” cenie. To właśnie dzięki temu Kross od lat jest wiodącą marką na naszym rynku.

Osoby zainteresowane kupnem rowerów marki Kross i Scott zapraszamy do zapoznania się z ofertą salonu rowerowego Pro Bike.

UNIBIKE – diabeł tkwi w szczegółach

Credo polskie firmy UNIBIKE jest dbałość o detale. Nie stawia ona na jak największą skalę działalności tylko na optymalny dobór komponentów i design. UNIBIKE korzysta z elementów pochodzących od najlepszych światowych producentów. W swoich rowerach montuje m.in. amortyzatory renomowanej firmy SR Suntour, napęd firmy Shimano – lidera w komponentach rowerowych, oświetlenie niemieckiej firmy Busch&Muller oraz błotniki i pompki marki SKS Germany – która jest światowym liderem wśród producentów błotników i pompek. To marka, która może stanowić cenną przeciwwagę dla high-endowych konstrukcji. Ceniona jest za wysoką jakość wykonania oraz dobre materiały idące w parze z atrakcyjną ceną. To dobry wybór dla osób, które szukają czegoś sprawdzonego i wszechstronnego.

KTM – gigant z Austrii

Rowery KTM są produkowane od 1964 roku, gdy firma znana dotychczas jako producent motocykli Enduro/Cross weszła w rynek rowerowy. Co ciekawe, rowery KTM są składane ręcznie od początku do końca przez dwuosobowe zespoły. Każdy rower wyjeżdża z fabryki na własnych, ręcznie zaplecionych i wycentrowanych kołach.

KTM oferuje szeroką gamę produktów, od rozwiązań dla najbardziej wytrawnych i wymagających kolarzy szukających wytrzymałych rowerów na ramie karbonowej, po zwykłych cyklistów poszukujących komfortu podczas codziennych przejażdżek. Producent udziela 5 lat gwarancji w przypadku ram aluminiowych i 3 lat na ramy karbonowe.

Więcej informacji o wyżej opisywanych markach i dostępne modele rowerów znajdziesz na stronie specjalistycznego salonu rowerowego Pro-Bike.

śr. ocena 4.5 / głosów 8