agroturystyka

Najfajniejsze agroturystyki w Polsce

Polacy coraz chętniej wybierają na swoje urlopy gospodarstwa agroturystyczne i to nie tylko latem. Większość z nas żyje w miastach, w których na co dzień panuje zgiełk i chaos. W czasie urlopu chcemy odpocząć nie tylko od pracy, ale także od miejskiego zamieszania, zatłoczonych ulic i środowiska zanieczyszczonego samochodowymi spalinami. Przygotowaliśmy przegląd kilku interesujących agroturystyk w kraju, które naprawdę warte są uwagi!

Zielone Zacisze w Wielkopolsce

Ośrodek Zielone Zacisze znajduje się we wsi Murzynowo Kościelne w województwie wielkopolskim. To miejsce, w którym możemy poczuć bliskość przyrody i zaznać rodzinnej atmosfery, jaką zapewniają gospodarze. Możemy wybierać wśród 2-, 3 i 4-osobowych pokoi, które dysponują indywidualnymi łazienkami. Jeśli wybieramy się na urlop większą grupą osób, czas możemy wspólnie spędzać w stylowym salonie. W Zielonym Zaciszu możemy pojeździć konno, a także przejechać się bryczką albo saniami. Gospodarze zachęcają miłośników wędkarstwa do połowów w pięknym stawie.

Nie będą się tu nudzili także najmłodsi, którzy mogą miło spędzić czas na ciekawym placu zabaw, czy skorzystać z uroczych rowerków – mówi nam przedstawiciel portalu Farmbnb.com, na którym możemy poczytać o różnych przyjaznych miejscach w kraju i za granicą.

Konik Bujany w województwie mazowieckim

Kolejne piękne miejsce, które udało nam się wypatrzeć, to gospodarstwo agroturystyczne Konik Bujany nad stawem we wsi Smulska w województwie mazowieckim. To miejsce oddalone o zaledwie 55 km od Warszawy, w którym możemy wynająć dla siebie cały domek lub pojedyncze pokoje, 2- i 4-osobowe. Tu również możemy spróbować konnej przejażdżki, a też skorzystać z hipoterapii. Oprócz koni w gospodarstwie mieszka także sympatyczna koza, pies, kot, a nawet kury. Dzieci „mieszczuchów” wręcz zachwycają się możliwością zobaczenia na żywo zwierząt, które do tej pory widziały wyłącznie w telewizji, sieci i książkach. Miłośnikom sportu gospodarze oferują do wypożyczenia rowery oraz łódź wiosłową. W okolicy możemy też wziąć udział w spływach kajakowych, czy zagrać w golfa.

Dworek Szczere Pole w województwie zachodniopomorskim

Dworek Szczere Pole to wyjątkowe miejsce dla miłośników agroturystyki. To 100-letni domek w formie polskiego dworku, położony w Wierzchowie w województwie zachodniopomorskim. Możemy wybrać nocleg w jednym z dwóch przestronnych apartamentów, w których znajdują się aż dwie sypialnie dla 4-7 osób, salon, wyposażony aneks kuchenny, łazienka z prysznicem i antresola dla dzieci. W Szczerym Polu także możemy pojeździć konno i powędkować, a dodatkowo postrzelać z łuku, czy wiatrówki. To gospodarstwo agroturystyczne, w którego pobliżu pojeździmy na rowerze lub na quadzie, popływamy kajakiem lub łodzią canoe, a po wysiłku fizycznym odpoczniemy w saunie parowej lub chacie solnej. Towarzystwa dotrzymają nam przyjazne zwierzęta: konie, pies, kot i wesoła krowa.

śr. ocena 5 / głosów 4