wakacje all inclusive

Na pełnym wypasie. Zalety wakacji all inclusive

Możliwość skorzystania z lokalnych atrakcji bez konieczności martwienia się o dodatkowe koszty związane z przygotowywaniem lub kupnem jedzenia to jedna z głównych zalet oferty all inclusive. Kupno wakacji tego typu wiąże się z założeniem, że wczasowicz nie będzie musiał ponosić żadnych dodatkowych kosztów na miejscu wyjazdu. Podpowiadamy, jakie zalety posiada ta oferta i co oznaczają konkretne jej rodzaje.

Zalety wakacji all inclusive

Nielimitowany dostęp do jedzenia i picia pozwala na odprężenie i relaks w wybranym kurorcie, a także spędzenie czasu w przyjemniejszy sposób niż w kuchni bądź w kolejce do restauracji. Jest to jednak dobre rozwiązanie nie tylko dla osób, które nie chcą spędzać wakacji gotując, ale także dla tych, którzy wybrali się do krajów arabskich, na przykład do Egiptu, gdzie warunki sanitarne oraz specyfika jedzenia w lokalnych restauracjach mogą wiązać się z problemami żołądkowymi.

Wakacje all inclusive będą dobrym rozwiązaniem także dla osób, które chcą wykupić wyjazd z niewielkim wyprzedzeniem i nie będą miały czasu na wielogodzinne przygotowania i poszukiwanie dobrze ocenianych restauracji w okolicy. Z oferty all inclusive warto skorzystać także, będąc na wakacjach, gdzie basen lub plaża, a nawet sam ośrodek znajdują się daleko od ścisłego centrum miasta, w którym znajdują się liczne punkty gastronomiczne i sklepy. Wobec tego chodzenie na zakupy lub korzystanie z oferty miejscowych restauracji jest utrudnione, a transport i koszt mogą okazać się wyższy niż cena, jaką należy zapłacić za opcję all inclusive.

Różne warianty all inclusive

Wakacje all inclusive posiadają pewne warianty, które różnią się zakresem obowiązywania. Wśród najpopularniejszych rodzajów all inclusive wyróżniamy opcję standardową, wersję soft, ultra, a także all inclusive 24.

Przeważnie samo all inclusive oznacza, że w cenie wycieczki, oprócz przelotu i zagwarantowanego noclegu, znajdują się także inne usługi świadczone przez hotel. Najczęściej w ich skład wchodzą trzy posiłki, przekąski, napoje oraz lokalne alkohole, a także animacje dla dzieci oraz atrakcje sportowe.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący Biuro Podróży As Travel: Nie ma żadnych ogólnych regulacji, które pozwalają na sprecyzowanie elementów oferty all inclusive. Jest to decyzja podejmowana indywidualnie przez hotel lub sieć hoteli, która ma za zadanie zachęcić przybywających gości.

Uboższą wersją standardowego all inclusive jest wersja soft, w której mogą pojawić się limitowane napoje, serwowane na przykład jedynie podczas posiłków. All inclusive soft nie zakłada także dostępu do napojów alkoholowych.

Z kolei wariant ultra poszerza tradycyjne all inclusive, gwarantując dodatkowe produkty, którymi mogą być markowe alkohole lub kolacje z lokalnych produktów o klasie premium.

Popularną opcją jest także all inclusive 24, która oferuje dostęp do wszystkich udogodnień przez 24 godziny na dobę. Często pojawia się wtedy dodatkowa kolacja około północy, a napoje w hotelowym barze można zamówić przez cały dzień.

śr. ocena 0 / głosów 0