Na co zwracać uwagę organizując wymarzone wesele

Wybór miejsca na przyjęcie weselne to dla wielu par jedno z najtrudniejszych zadań przed zaplanowaniem ślubu wraz z całą uroczystością. Co prawda w Polsce nie brakuje restauracji i domów weselnych, terminy w niektórych z nich rezerwowane są już z ogromnym wyprzedzeniem lub ceny mogą przyprawić młodych ludzi o ból głowy. Jak wybrać miejsce na wesele i na co powinniśmy zwracać uwagę? – Przygotowaliśmy krótki poradnik.

Standard i wyposażenie sali

Wielu młodych narzeczonych marzy o tym, by przygotować swoje wesele na przestronnej i pięknie udekorowanej sali, która przypominać będzie sale balowe z poprzednich epok. Choć mężczyźni czasem się do tego nie przyznają, im również zależy na tym, by wesele było uroczystością wyjątkową. Ważne są również kwestie techniczne, takie jak klimatyzacja, czy toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, czy kobiet z dziećmi. Szukając dla siebie sali na wesele, powinniśmy rozpocząć od określenia, ile osób chcemy zaprosić, skąd te osoby są i jak dotrą na nasze wesele. Jeżeli sala weselna znajduje się na uboczu, należy pomyśleć o transporcie gości spod urzędu, czy kościoła. W Zajeździe Biesiadnym z okolic Myślenic sala weselna jest na tyle duża, że można swobodnie bawić się w niej przy muzyce na żywo, chyba że planujemy tylko sobotni obiad dla rodziny, który będzie trwał kilka godzin. Jeśli planujemy zabawę przy muzyce, powinna nas dodatkowo zainteresować akustyka pomieszczenia – najlepszą akustykę mają budynki budowane z drewna. Powinniśmy zwrócić uwagę na wyposażenie i układ stołów. O tym powinniśmy także pomyśleć, kiedy przygotowujemy miejsca dla zaproszonych gości, zwłaszcza jeżeli wiemy, że między kimś z zaproszonych zdarzają się konflikty.

Kolorystyka i dekoracje

Kiedy już uda nam się wybrać odpowiednią salę, zaplanujmy wydatki związane z dekoracjami. Jeżeli nie mamy własnego pomysłu, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy, na przykład florystki. W dekorowaniu sali weselnej nie zawsze możemy (lub chcemy) brać udział, dlatego decydujemy się na pomoc firmy z zewnątrz. Ustalmy, jak ustawione będą stoliki i krzesła, w którym miejscu zasiądą państwo młodzi, ich rodzice i pozostali goście. Warto o to zadbać i przed uroczystością oznaczyć miejsca bilecikami z imionami gości. Na witrynach poświęconych projektom DIY możemy znaleźć mnóstwo pomysłów na własnoręczne wykonanie takich bilecików lub po prostu zamówić gotowe karteczki w drukarni. Kiedy dokładnie rozpoczną się przygotowania powinno zostać ustalone między osobą, od której wypożyczamy salę i między firmą zewnętrzną, która będzie brała udział w dekoracji pomieszczeń, by przypadkiem nie zdarzyły się nieoczekiwane wpadki.

śr. ocena 5 / głosów 5