sprzatanie-w-domu

Mycie trudno dostępnych miejsc – jak sobie poradzić?

W czasie rutynowego sprzątania zdarza nam się pomijać wiele miejsc. Przeważnie rezygnujemy z mycia powierzchni, które są trudno dostępne. Od czasu do czasu i one wymagają jednak poświęcenia im odrobiny uwagi. Jako, że sprzątanie takich miejsc nie należy do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych, radzimy w jaki sposób można sobie z tym poradzić.

Sprzątanie to czynność, którą albo się kocha, albo nienawidzi. Niestety, nie można z niego zrezygnować, ponieważ czysty dom to podstawa zdrowego funkcjonowania. Podczas zwykłych porządków większość z nas myje tylko te miejsca, które są łatwo dostępne i dobrze widoczne. Ta metoda sprawdza się na co dzień, jednak czasem trzeba wysilić się o wiele bardziej.

Są takie zakamarki w każdym mieszkaniu, w których ciężko dbać o czystość. Warto jednak od czasu do czasu umyć też trudniej dostępne powierzchnie, ponieważ gromadzące się w nich kurz i brud mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. O porządek w takich miejscach powinni dbać przede wszystkim alergicy – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę Daress.

Jak myć trudno dostępne miejsca?

Wszystkie trudno dostępne zakamarki wymagają konkretnych sposobów ich czyszczenia. Warto poznać tajniki mycia przynajmniej części z nich. Do najbardziej uciążliwych w sprzątaniu zaliczają się:

  • biblioteczka z książkami – książki gromadzą mnóstwo kurzu, dlatego dbanie o biblioteczkę bywa trudne. Najlepiej wycierać każdą książkę z osobna przy pomocy wilgotnej ściereczki. Szczególną uwagę zwrócić należy na ich górną część. Przy sprzątaniu biblioteczki nie wolno też zapominać o wytarciu półek.
  • Góra szafy lub szafek kuchennych – mycie tak wysoko położonych przestrzeni jest problematyczne, dlatego wiele osób o nich zapomina. To błąd, gdyż między sufitem a szczytem szafy lub szafek zawsze gromadzi się sporo kurzu. Do sprzątania tej przestrzeni potrzebna jest zarówno wilgotna, jak i sucha ściereczka.
  • Przestrzeń za kaloryferem – aby zetrzeć kurz zza kaloryfera, można rozwiesić między nim a ścianą mocny ręcznik, a następnie zdmuchnąć powietrzem z suszarki do włosów (zimnym powietrzem, aby kurz przykleił się do ręcznika. Z kolei żeberka kaloryfera łatwo wyczyścicie wykorzystując metalowy wieszak z nałożoną na niego skarpetą. Dzięki takim „wynalazkom” z łatwością pozbędziesz się kurzu z trudno dostępnych miejsc.

To tylko kilka przykładów na to jak poradzić sobie z myciem trudno dostępnych miejsc. Jeśli nie czujecie się na siłach lub po prostu nie macie czasu na gruntowne porządki, możecie spokojnie skorzystać z oferty specjalistów.

śr. ocena 5 / głosów 5