Łyżworolki – uniwersalne wyposażenie sportowe dla aktywnych

Ruch na świeżym powietrzu to zdrowie, jednak w naszym klimacie trudno o jedną dyscyplinę sportu, którą można by było uprawiać przez cały rok. W sezonie wiosenno-letnim można swobodnie oddawać się kolarstwu i joggingowi, które należą do ulubionych sportów Polaków, jednak w okresie zimowym, będzie to już trudne. Jeśli zależy ci na tym, by trenować w ten sam sposób bez względu na porę roku, zastanów się nad łyżwami i rolkami.

Idealna dyscyplina dla aktywnych cały rok

Łyżwiarstwo i jazda na rolkach to dwie najbardziej zbliżone do siebie dyscypliny sportów, które można uprawiać o różnych porach roku. Jedyną podobną parę tworzy narciarstwo biegowe z nordic walkingiem, chociaż obecnie ta młodsza dyscyplina mocno się zdeformowała, a idea, która ją ukształtowała, wydaje się coraz bardziej odległa – mówi ekspert z internetowego sklepu sportowego ROWMOT.

Dla osób aktywnych, którym zależy na utrzymaniu regularności w treningach bez względu na porę roku i warunki pogodowe, w polskim klimacie najlepszą propozycją będzie rolkarstwo, w sezonie zimowym zastępowane łyżwiarstwem. Na rolkach można jeździć właściwie wszędzie przez większą część roku, natomiast zimą w większości dzielnic dużych miast, a także w mniejszych miejscowościach, organizowane są lodowiska.

Wyposażenie sportowe na cały rok

Aby uprawiać łyżwiarstwo i rolkarstwo nie trzeba inwestować osobno w wyposażenie na każdy sezon. Ponieważ oba sporty są do siebie bardzo podobne, a jedyna różnica polega na dostosowaniu buta do powierzchni, na której będziesz się poruszał, wystarczy jeden zestaw sprzętu.

Łyżworolki, jak wskazuje ich nazwa, są połączeniem tradycyjnych łyżew i rolek. W sprzęcie tego typu można z łatwością wymienić płozę na kauczukowe kółka, w ten sposób dostosowując wyposażenie sportowe do bieżących warunków pogodowych. Wybierając łyżworolki w sklepie, należy pamiętać o ich przeznaczeniu (jazda rekreacyjna, wyścigi, gry zespołowe), a przede wszystkim dobrać model pod kątem potrzeb i anatomii konkretnego użytkownika.

Świetnej jakości sprzęt dla łyżwiarzy i rolkarzy proponują producenci tacy jak: TEMPISH, AXER, METEOR i SPOKEY. W sklepach internetowych z wyposażeniem sportowym znajdziesz zarówno modele hokejowe, jak i figurowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Poszczególne propozycje różnią się między sobą nie tylko fasonem, ale także materiałami, z których wykonane są wymienne płozy i kółka, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie dokładnie zapoznaj się z ich specyfikacją.

Zanim wyruszysz na lód lub tor dla rolkarzy, zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Uprawianie każdego sportu wiąże się z ryzykiem kontuzji, dlatego pamiętaj, by dobrze zasznurować buty łyżworolek, założyć na głowę kask, a kolana, nadgarstki i najlepiej również łokcie, zabezpieczyć ochraniaczami.

śr. ocena 5 / głosów 5