Krótkoterminowy wynajem apartamentu. Zalety rozwiązania

Coraz większa liczba Polaków podróżuje. Pobyt w obcym mieście czy kraju wiąże się z koniecznością wynajęcia pokoju, w którym będzie można się przespać oraz odpocząć po całym dniu zwiedzania. Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszą opcją noclegową były hotele i tańsze hostele. W ostatnim czasie znacznie większą popularnością cieszy się krótkoterminowy wynajem apartamentu. Jakie są jego zalety?

Na czym polega krótkoterminowy wynajem apartamentu?

Wynajęcie apartamentu na kilka dni to rozwiązanie idealne dla osób, które cenią sobie spokój i prywatność. Zazwyczaj na tego typu wynajem przeznaczane są niewielkie mieszkania – kawalerki lub apartamenty dwupokojowe. Turyści otrzymują klucze do mieszkania, dzięki czemu uzyskują prywatną przestrzeń z dostępem do własnej łazienki i kuchni. Ponadto w takich mieszkaniach można liczyć na zapewnione wyposażenie łazienki w niezbędne produkty takie jak:

  • ręczniki,
  • akcesoria toaletowe: żel, szampon do włosów.

Jest to idealne rozwiązanie dla rodzin wyjeżdżających z małymi dziećmi do innego miasta lub kraju. Można zauważyć, że z roku na rok pojawia się coraz większa liczba mieszkań, które można wynająć na krótki pobyt.

Wynajem na kilka dni – korzyści dla osób wynajmujących

Jak zauważa specjalista z firmy APARTAMENTY LUBELSKIE SP. Z O.O.:

Krótkoterminowy wynajem apartamentów to przede wszystkim korzyści dla osób wynajmujących. Bardzo często rezerwacja całego mieszkania jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż pokój w hotelu. Co więcej, plusem jest także lokalizacja – dodaje.

Apartamenty przeznaczone na wynajem w większości przypadków znajdują się w centrum – skąd blisko do głównych punktów turystycznych, ale także do komunikacji miejskiej. Wynajem mieszkania to ciekawa propozycja nie tylko dla rodzin, ale także dla osób, które w ramach delegacji czy szkolenia firmowego wyjeżdżają do innego miasta. W apartamencie mogą bez problemu zrobić pranie czy wyprasować ubranie oraz komfortowo wypocząć. Nie zawsze jest to możliwe w hotelu.

Czy to się opłaca właścicielowi mieszkania?

Wiele osób zastanawia się, czy skoro krótkoterminowy wynajem apartamentu jest tak korzystny dla turystów, to czy będzie on opłacalny także dla właściciela. Z takiego rozwiązania korzystają obydwie strony. Właściciel dobrze zlokalizowanego apartamentu może liczyć na wielu chętnych, a więc stały dostęp gotówki. Jeżeli mieszkanie jest luksusowo wyposażone i korzystnie usytuowane, można pozwolić sobie na ustalenie wyższej ceny wynajmu. Nawet w przypadku średniego obłożenia właściciel może zarobić na własnym mieszkaniu nawet kilka tysięcy złotych. Zwykle jest to zdecydowanie więcej niż w sytuacji, kiedy zdecydowałby się na wynajem długoterminowy.

Współcześnie najważniejszy jest komfort – niezależnie od celu podróży. Zamiast zatłoczonego hotelu, w którym znajduje się co najmniej kilkadziesiąt innych turystów, można wybrać znacznie atrakcyjniejszą ofertę, którą jest wynajem apartamentu.

śr. ocena 5 / głosów 5