komfortowe pokoje

Nie tylko komfortowe pokoje, czyli co powinien zapewniać gościom dobry hotel

Kiedy wybieramy się na urlop, weekend, czy po prostu czeka nas podróż służbowa, musimy zdecydować o tym, gdzie się zatrzymamy. Jeżeli zależy nam na tym, aby spędzić czas w komfortowym miejscu, powinniśmy wybrać hotel o podwyższonym standardzie, czyli minimum trzygwiazdkowy, jeśli mówimy o hotelu w Polsce. Należy pamiętać, że w każdym kraju obowiązują oddzielne standardy, więc innych warunków możemy spodziewać się, kiedy czeka nas podróż za granicę. Warto to sprawdzić przed wyjazdem. W końcu zależy nam nie tylko na komfortowych pokojach. Co powinien nam zapewnić dobry hotel?

Hotel o podwyższonym standardzie

W trzygwiazdkowym hotelu pokój musi oczywiście posiadać podstawowe wyposażenie, czyli łóżko (określone są konkretne wymiary: jednoosobowe powinno mieć powierzchnię 90×200 cm, a dwuosobowe 140×200 cm), szafę lub tzw. garderobianą wnękę z wieszakami, szafkę nocną lub niewielki stolik, na który możemy odłożyć okulary, telefon, czy kubek z wypitą przed snem herbatą. Do standardowego wyposażenia omawianego hotelu należy także biurko lub stół, krzesło dla każdego gościa, lustro i miejsce, w którym możemy powiesić odzież wierzchnią bezpośrednio przy wejściu do pokoju. A co jeszcze powinien nam zapewnić dobry hotel? Oczywiście odpowiednio wyposażoną łazienkę, z której będziemy mogli swobodnie korzystać. Do jej wyposażenia należy wanna z baterią i natryskiem albo kabina prysznicowa. W łazience musi się znaleźć umywalka z miejscem, w którym możemy położyć kosmetyki, szczoteczkę do zębów itd., czyli blat albo półeczkę. W dobrym hotelu w łazience przy lustrze znajduje się gniazdko, a w rogu pomieszczenia pojemnik na śmieci, który jest regularnie opróżniany przez hotelową obsługę. Sam budynek hotelu powinien być odpowiednio oświetlony wewnątrz i na zewnątrz. Trudno wyobrazić sobie, że wchodzimy w nocy do hotelu i błądzimy po ciemnych korytarzach w poszukiwaniu naszego pokoju.

Przed hotelem znajduje się miejsce postojowe na czas naszego przyjazdu i odjazdu. Jeśli hotel znajduje się poza tzw. zwartą zabudową miejską, powinien zapewniać gościom miejsca parkingowe – dowiadujemy się od przedstawicielki Hotelu Horda w Słubicach.

Co powinna nam zapewnić obsługa hotelowa?

Choć niemalże wszyscy dysponujemy smartfonami, w których znajduje się budzik, w trzygwiazdkowych hotelach często dostępna jest usługa budzenia. Hotel oferuje swoim gościom przechowywania bagażu oraz wartościowych przedmiotów, a także pieniędzy. W hotelu zjemy o poranku dobre śniadanie, a na nasze życzenie pokój będzie codziennie sprzątany. Jeśli planujemy długi pobyt w hotelu, sprawdźmy, czy oferuje on usługi prania i prasowania. Co jeszcze? Oczywiście restauracja. W hotelu o podwyższonym standardzie powinna się znajdować restauracja, chyba że takowa znajduje się w odległości do 500 metrów od obiektu. Przyjemniej jest jednak zjeść obiad, czy kolację, w restauracji hotelu, do którego przyjeżdżamy. Na koniec warto dodać, że w hotelach standardem jest dziś darmowe WiFi dla gości, a w hotelach przy granicy często możemy skorzystać z kantoru wymiany walut.

śr. ocena 5 / głosów 7