Kluby muzyczne w Iławie. Propozycje dla osób szukających rozrywki

Chociaż Iława kojarzy się przede wszystkim z ośrodkiem wypoczynkowym, paraolimpijskim i turystycznym oraz zabytkowym i unikatowym Kanałem Elbląskim, jest to także prawdziwe zagłębie muzycznych klubów. Muzyczna stolica pojezierza Iławskiego i województwa warmińsko-mazurskiego od wczesnych godzin wieczornych tętni życiem, a propozycji dla osób szukających rozrywki jest aż nadto. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Iława to przede wszystkim miasto muzycznych festiwali, takich jak Open Air MayDay Lead Festiwal czy Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka”, będący najstarszym festiwalem jazzu tradycyjnego w Europie. Fani piosenki żeglarskiej zjeżdżają się na festiwal Jeziorak Szanty, a melomanów spotkamy na Międzynarodowym Festiwal Muzyki Klasycznej „Viva Musica”. Ważnym punktem na festiwalowej mapie Polski jest odbywający się w Iławie Fama Rock Festiwal, a także Festiwal muzyki hip-hop i rap – Park Jam.

Jednak prawdziwym skarbem Iławy są kluby muzyczne. Co polecają mieszkańcy na sobotni wieczór?

Loft 66

Jednym z popularniejszych klubów muzycznych w Iławie jest klub Loft 66, który swoją działalność rozpoczął w 2015 roku w spektakularny sposób; koncertem Kamila Bednarka. Od tego czasu słynie z organizacji koncertów na żywo bardzo znanych zespołów oraz artystów takich jak Karolina Czarnecka, Sokół & Marysia Starosta czy Kombi. Klubowicze chwalą sobie także organizowane prze lokal imprezy: Discotheque czy Summer Party.

IOWA Music Bar

Obowiązkowym punktem każdego imprezowicza jest IOWA Music Bar. Klub ten słynie z organizacji cieszących się popularnością koncertów muzyki współczesnej i alternatywnej, bogatym menu oraz sympatyczną, profesjonalna obsługą. Ze względu na bardzo dobre nagłośnienie, przyjazną przestrzeń, estetyczny wystrój i przystępne ceny jest to lokal chętnie wybierany na urodziny czy imprezy firmowe.

IOWA Music Bar może pochwalić się również doskonałą lokalizacją, znajduje się bowiem bardzo blisko Dworca PKP.

Club „HEAVEN&HELL”

Będąc w Iławie, warto swoje kroki skierować także do klubu „HEAVEN&HELL”, charakteryzującym się oryginalnym wystrojem wnętrza, przywodzącym na myśl wystrój niebiańsko – diabelski. Takie też jest połączenie muzyki w każdej z sal; przyjemnej dla ucha z ostrymi, rockowymi brzmieniami. Kolejny atut to bogaty wybór alkoholi, koktajli, drinków oraz shotów i wykwalifikowana, doświadczona obsługa.

śr. ocena 5 / głosów 5