Autokar

Kiedy warto skorzystać z wynajmu autokaru?

Ze względu na rozbudowaną infrastrukturę drogową autokar stał się jednym z najpopularniejszych środków transportu. Jest to wygodna forma w przypadku wycieczek szkolnych, jak również wyjazdów pracowniczych na terenie Polski i Europy. Autokar można także wynająć prywatnie na przykład w celu dowiezienia gości na wesele w dalekiej miejscowości.

Wycieczki szkolne

Wynajęcie autokaru to najlepsza opcja dla wycieczek szkolnych. Jeśli uczniowie mają podstawiony transport na terenie szkoły, nauczyciele nie muszą obawiać się o dopilnowanie poszczególnych grup uczniów. Natomiast sama podróż nie wymaga od organizatorów jakiejkolwiek wiedzy. Jeśli kierowca zna cel, dojedzie jak najbliżej wskazanego miejsca niezależnie od tego, czy to jest zoo, teatr, kino lub basen. Autokarem nie wszędzie można wjechać, lecz dobry kierowca jest w stanie znacznie skrócić drogę. Podróż może być dodatkowo urozmaicona filmem puszczonym na DVD, dzięki czemu pasażerowie nie odczują drogi. Autokary posiadają również specjalne miejsce dla pilota wycieczki, który za pomocą mikrofonu może informować uczniów o ciekawych okolicach za oknem.

Wycieczki firmowe

Autokar jest również wygodnym transportem w przypadku wycieczki pracowniczej. W zależności od ilości osób transport może być przeznaczony dla 8, 20, 49 a nawet 59 osób. Przewóz może być zorganizowany do określonego miejsca w Polsce, jak również do konkretnego miasta w Europie lub Azji. Dalekie podróże wymagają odpowiedniego komfortu, dlatego niezbędna jest klimatyzacja i WC. W dalekobieżnej wycieczce bardzo pomocna może okazać się lodówka, natomiast telewizor i cafe bar sprawią, że będzie jechało się dużo przyjemniej.

Specjalista z firmy Bo-Do-Ag w Warszawie dodaje: Na wycieczce ważny jest także kierowca, który oprócz bezpiecznej jazdy pomoże przy wyciąganiu bagażu, włączy film czy wyjaśni obsługę cafe baru.

Dowóz gości na wesele

Coraz częściej zdarza się tak, że osoby biorące ślub pochodzą z dwóch różnych miejscowości. Ślub jest wtedy organizowany w jednej z nich lub w miejscu zamieszkania pary młodej. Dla wielu gości jest to powodem rezygnacji z zabawy. Niektórzy nie mają samochodu, natomiast inni chcą na weselu pić alkohol, co wyklucza powrót nad ranem. Jeśli z jednej miejscowości może jechać większa liczba osób, warto wynająć mały bus lub duży autokar. Pojazd zabierze gości oraz ich ubrania na wesele, a po wszystkim wróci w dane miejsce. W międzyczasie autokarem można także pojechać spod kościoła pod salę weselną.

śr. ocena 5 / głosów 1