W jakich sytuacjach najczęściej korzysta się z usług wynajmu autokarów?

Mimo okazyjnych cen na przeloty samolotowe, usługi związane z transportem drogowym są wciąż bardzo popularne. Chodzi tutaj nie tylko o samochody osobowe, ale również autokary. W jakich sytuacjach wykorzystuje się tego rodzaju przejazdy i jakie mają zalety? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Zalety podróżowania autokarem

Wbrew pozorom przejazdy autokarem są bardzo bezpieczne i wygodne. Firmy, które zajmują się wynajmem autokarów, mają w swojej flocie pojazdy posiadające odpowiednie certyfikaty, licencje i rejestry, a ponadto przechodzą one regularne przeglądy techniczne. Wszystko to za sprawą rygorystycznych przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej. Jakość usług jest wysoka również dzięki zatrudnianiu profesjonalnych i doświadczonych kierowców z odpowiednimi uprawnieniami. Podczas długich podróży ważna jest wygoda. W nowoczesnych autokarach znajduje się różnorodne wyposażenie obejmujące klimatyzację, gniazdka elektryczne, toaletę, darmowy Internet, mini lodówkę lub barek oraz telewizory i odtwarzacze DVD.

Dla dzieci i dorosłych

Wynajem autokarów sprawdza się przede wszystkim podczas zorganizowanych wycieczek zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Młodsi pasażerowie często podróżują na wycieczki szkolne. Mogą to być jednodniowe wyjazdy np. do teatru w innym mieście lub dłuższe, kilkudniowe „zielone szkoły”. W takich sytuacjach wynajem autokaru jest niezbędny m.in. ze względu na całodzienną dyspozycję kierowców, którzy zawsze chętnie podwiozą grupę w konkretne miejsce lub zatrzymają na trasie w razie nagłej potrzeby.

Autokary są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób pragnących przeżyć niezapomniane wakacje zagraniczne, których jednym z elementów jest sam przejazd. Odbywa się on nawet przez kilkadziesiąt godzin, ale dzięki przystankom po drodze nie jest tak męczący, jakby mogło się wydawać. Ponadto podróżując w konkretne miejsce wraz z dużą grupą innych wczasowiczów, możemy łatwo nawiązać znajomość jeszcze przed zakwaterowaniem.

Na integrację lub pielgrzymkę

Oprócz typowo urlopowych wyjazdów często przez pracodawców organizowane są tzw. wyjazdy integracyjne, zazwyczaj do hoteli lub ośrodków wypoczynkowych. To kolejna okazja, aby wynająć autokar, który zdoła zmieścić wszystkich uczestników, a kierowcy będą do całodziennej dyspozycji w przypadku zmiany trasy lub niezaplanowanych wcześniej wycieczek wymagających przemieszczania się z miejsca na miejsce.

Z wynajmu autokarów korzystają również biura podróży organizujące wyjazdy na pielgrzymki zarówno na terenie kraju, jak i za granicą, a także osoby, które chcą się dostać z lub na lotnisko bądź dworzec kolejowy, a nie mają możliwości transportu lub zostawienia samochodu bezpośrednio w tych miejscach – zauważa właściciel firmy Asik sp. z o.o., która świadczy usługi wynajmu autokarów nieprzerwanie od 1985 roku.

śr. ocena 5 / głosów 3