Jak prawidłowo dbać o wygląd swojego pojazdu

Samochód to dla bardzo wielu osób podstawowy środek codziennego transportu. Jednak z samochodem jest podobnie jak z wieloma innymi rzeczami – poza tym, że go mamy, należy jeszcze o niego dbać i robić to mądrze. O samochód dbamy zresztą nie tylko dla siebie, ale też dla innych kierowców ze względu na bezpieczeństwo ruchu. Jak zatem dobrze zadbać o wygląd swojego samochodu?

Kosmetyka samochodowa

Zazwyczaj gdy myślimy o dbaniu o pojazd jako czymś bardziej zaawansowanym od mycia go wodą z płynem, to kojarzy się to nam z ciężką, skomplikowaną i drobiazgową pracą. Ale to tylko pozory: profesjonalne dbanie o samochód jest w istocie rzeczy szybsze i bardziej efektywne niż to podstawowe. Kwestią jest dobranie odpowiednich środków. Nie jest to w dodatku trudne i nie trzeba mieć ogromnej wiedzy na temat chemii samochodowej – wystarczy dowiedzieć się o kilku podstawowych środkach dopasowanych konkretnie do naszego rodzaju lakieru i warunków, w jakich nasze auto najczęściej przebywa.

A w naszym kraju warunki atmosferyczne dla aut nie są szczególnie przyjazne. W każdej porze roku jest ono narażone na skrajne warunki – od wysokiej temperatury i mocnych promieni słonecznych latem do soli i piasku zmieszanego ze śniegiem i błotem zimą. Tak więc prawidłowe dbanie i konserwacja naszego samochodu się mu po prostu należy, a nam oszczędzi wielu kosztów i zmartwień. Zwłaszcza że używając profesjonalnych środków wystarczy taką konserwację wystarczy przeprowadzić dwa-trzy razy w roku.

Myjnie bezdotykowe

Osobną sprawą jest regularne korzystanie z myjni samochodowych. Oczywiście o ile nie jeździmy jeepem po bezdrożach, to nie ma potrzeby kupowania co tydzień najdroższego programu mycia. Jednakże zwykłe, podstawowe przemycie auta w myjni bezdotykowej jest potrzebne i nam, i innym uczestnikom ruchu, aby zapewnić bezpieczeństwo. Mając czyste szyby i światła, będziemy o wiele lepiej widzieć drogę, a nasze auto, gdy będzie czyste, będzie o wiele lepiej widoczne na drodze – zwłaszcza zimą. Zwłaszcza że szybkie mycie zajmie nam dosłownie kilka minut, a jego koszt będzie niższy niż kawa na stacji benzynowej. Warto wypatrywać sprawdzonych i profesjonalnych myjni bezdotykowych, jak te z firmy Klimres.

śr. ocena 5 / głosów 6