Jak powinien być wyposażony dobry pokój w pensjonacie?

Pensjonatem można nazywać turystyczne obiekty hotelarskie, które posiadają co najmniej siedem pokoi. Wymogiem dla tego rodzaju obiektu jest również oferowanie gościom całodziennego wyżywienia. Niewielkie rozmiary pensjonatów i domowe posiłki pozwalają poczuć się w nich jak w domu. Pod warunkiem dobrego wyposażenia pokoi! Co powinno się w nich znaleźć, aby turystom niczego nie zabrakło i z chęcią wracali do naszego obiektu?

Funkcjonalne wyposażenie podstawą sukcesu!

Wyposażenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Co to oznacza? Pokój nie może być przeładowany, powinien umożliwiać normalne egzystowanie i dawać gościom poczucie, że niczego im nie brakuje. Podstawą jest łóżko, szafa, krzesła lub fotele i funkcjonalny stolik, przy którym można popracować lub poczytać gazetę.
W pokoju nie powinno również zabraknąć telewizora, kompletu pościeli i ręczników, których nikt nie chce zabierać z domu. Warto zadbać o elementy wystroju, w tym ładne lampki koło łóżka lub koce i pledy, którymi można się dodatkowo okryć. Plusem dla pensjonatu jest możliwość dostawienia łóżka polowego dla starszego dziecka lub łóżeczka dla niemowlaka. Co z czajnikiem lub lodówką?

W pensjonacie nie są konieczne, ponieważ turyści mogą wykupić całodzienne wyżywienie, wraz z napojami. W naszym pensjonacie dajemy możliwość uzupełnienia wody w barze, gdzie nieodpłatnie udostępniamy także wrzątek w nieograniczonej ilości – odpowiada nasz rozmówca z Domu „Pod Koziołkami”.

Komfortowa łazienka w pokoju

Goście doceniają, jeżeli każdy pokój jest wyposażony w prywatną łazienkę. Powinniśmy znaleźć w niej wannę lub kabinę prysznicową, misę WC i umywalkę. Dodatkową zaletą będzie suszarka i darmowy zestaw kosmetyków hotelowych, czyli szampon, mydło i żel do mycia. Doskonale, jeżeli w łazience stoją środki czystości, z których można skorzystać w razie potrzeby. Łazienka, najmniejszych rozmiarów, jest pomieszczeniem, z którego nie warto rezygnować na rzecz większego pokoju. Łazienka jest niezbędna i nie można temu zaprzeczyć.

Dobry pokój w pensjonacie – co jeszcze?

W co jeszcze powinien być wyposażony dobry pokój w pensjonacie? Dzisiaj podróżujemy przez cały rok, nie czekamy na wakacje, aby jechać na wczasy. Dlatego pokoje powinny posiadać ogrzewanie i klimatyzację. Kiedy za oknem prószy śnieg albo dzień po dniu pada deszcz, docenimy możliwość podniesienia temperatury i wygrzania się pod kocem po całodniowym zwiedzaniu. Ponadto w dzisiejszych cyfrowych czasach nie można zapomnieć o bezprzewodowym połączeniu do internetu! Nawet na wakacjach chcemy mieć połączenie ze światem. Bez kontaktu z bliskimi i codziennych wiadomości nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Istotna jest też zwykła życzliwość właścicieli, dla której jesteśmy w stanie wybaczyć drobne niedogodności i za jakiś czas wrócić w to samo miejsce!

 

śr. ocena 5 / głosów 5