miejsce noclegowe

Hotel, hostel, motel. Czyam różnią się między sobą poszczególne miejsca noclegowe?

Wybierając się w podróż – zarówno służbową, jak i prywatną – zawsze pojawia się ten sam problem. Jest nim rezerwacja miejsca noclegowego. Jedni zwracają uwagę wyłącznie na cenę, inni na warunki. Są też takie osoby, które nigdy nie zamienią hotelu na motel. Jednak czym różnią się między sobą poszczególne miejsca noclegowe? Jakie udogodnienia decydują o ich klasyfikacji?

Wybór odpowiedniego miejsca noclegowego – sprawdź, zanim zarezerwujesz

Wiele osób podróżujących nie zwraca uwagi na to, jakie miejsce rezerwuje na swój nocleg. Wśród najczęściej wybieranych opcji znajdują się:

Czy wszystkie oferują dokładnie to samo? Okazuje się, że każde z tych miejsc proponuje zupełnie inny standard. Co za tym idzie – atrakcyjna oferta może oznaczać, że otrzymasz pokój bez własnej łazienki, co dla wielu osób jest wyjątkowo niekomfortowym rozwiązaniem.

Motel, hostel, czy po prostu hotel – co wybrać?

Hostele to jedne z najpopularniejszych miejsc, w których można się zatrzymać – szczególnie dla młodych osób np. studentów. Najczęściej zlokalizowane są przy głównych ulicach miasta, dzięki czemu stanowią idealną bazę wypadową na zwiedzane miasta. Funkcjonalnością mogą przypominać hotele – z tą różnicą, że w przypadku hosteli część wypoczynkowa z telewizorem, czy sofami jest zazwyczaj wspólna dla wszystkich. W przypadku hosteli należy liczyć się z faktem dzielenia pokoju wraz z innymi, często nieznajomymi osobami. Coraz częściej jednak oferują klientom możliwość skorzystania z osobnego pokoju wraz
z łazienką – oczywiście w odpowiednio wyższej cenie.

Drugim popularnym rozwiązaniem są motele. Najczęściej zlokalizowane są w miejscach dojazdowych, czy przy ulicach wyjazdowych z większych miast. Często znajdują się w niewielkiej odległości od stacji benzynowych lub nawet na tych samych zjazdach, co one. Oferta ukierunkowana jest głównie na zmotoryzowanych, którzy po długiej drodze chcą się odrobinę zrelaksować i odpocząć, zanim ruszą w dalszą trasę. Motele z reguły przystosowane są na bardzo szybką rotację gości.

Specjalista z Hotelu Anna zauważa: Najpopularniejszym rozwiązaniem dla turystów od wielu lat są hotele. Oferują one zdecydowanie najlepsze warunki dla osób podróżujących, a jak wiadomo komfort podczas pobytu poza domem, jest najważniejszy. Wiele hoteli ma obecnie bardzo atrakcyjne ceny, dlatego praktycznie każdy może pozwolić sobie na takie rozwiązanie.

Warto zauważyć, że mianem hotelu określa się miejsce, które oferuje minimum 10 pokoi dla przynajmniej 1 do 2 osób. Jest to bardzo ważne kryterium.

Wygoda, komfort i atrakcyjna cena w hotelu – czy to możliwe?

Udogodnienia oferowane osobom zatrzymującym się w hotelach są adekwatne do poziomu – mierzonego za pomocą tak zwanych gwiazdek. Większość miejsc trzygwiazdkowych oferuje bardzo dobre warunki, gdzie możliwe jest wynajęcie własnego pokoju z łazienką, telewizorem, a często także aneksem, gdzie rano można przygotować sobie kawę. Ceny za tego typu nocleg nie są bardzo wygórowane i zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za tak zwaną osobodobę.

śr. ocena 0 / głosów 0