Hotel w Gdańsku. Na co zwracać uwagę, wybierając miejsce na nocleg?

Wybierając się na wczasy warto uważnie wybierać miejsce na nocleg. Chociaż hotel będzie pełnił rolę bazy wypadowej i prawdopodobnie spędzisz w nim niewiele czasu, standard ośrodka wyraźnie przełoży się na jakość twojego wypoczynku. Na co zwracać szczególną uwagę, by podczas wakacji cieszyć się wygodą i niczym niezakłóconym relaksem? Oto kilka niezawodnych wskazówek.

Bez względu na to, czy wybierasz się do Gdańska na dłuższy wypoczynek, weekendowe zwiedzanie miasta, czy w podróż służbową, przed dokonaniem rezerwacji noclegu upewnij się co do panujących w hotelu standardów – podpowiada nasz rozmówca z Hotelu Amber.

Warto sprawdzić opinie na temat hotelu na popularnych portalach, takich jak TripAdvisor i Booking.com, gdzie swoimi spostrzeżeniami dzielą się osoby, które miały już okazję skorzystać z noclegów w danym miejscu.

Lokalizacja hotelu

Gdańsk może  pochwalić się świetnie zorganizowaną komunikacją miejską, jednak dobra lokalizacja hotelu i niewielka odległość do starówki oraz głównych atrakcji turystycznych jest zawsze dużą zaletą. Jeżeli podróżujesz samochodem upewnij się, że hotel posiada własny parking dla gości, co zaoszczędzi ci dużo czasu, nerwów i pieniędzy.

Standard pokoi hotelowych

Kolejnym punktem, na który warto zwrócić uwagę, jest standard wyposażenia pokoi. Goście hotelowi powinni mieć dostęp do darmowego Internetu oraz łazienki z suszarką do włosów (szczególnie istotne dla pań, które chcą ograniczyć zbędny bagaż do minimum). Mile widzianym dodatkowym wyposażeniem jest barek, telewizor, zestaw kawowy i sejf.

Na komfort przebywania w hotelu wpływa nie tylko dostępność rozmaitych udogodnień, ale też sam wystrój. Wybierając nocleg warto zapoznać się z galerią zdjęć zamieszczonych na stronie internetowej hotelu, co pozwoli ci wyobrazić sobie panującą w nim atmosferę.

Dodatkowe udogodnienia dla gości hotelowych

Jeśli marzą ci się wczasy z prawdziwego zdarzenia, wybierając hotel sprawdź, czy oferuje on swoim gościom dodatkowe atrakcje, takie jak bezpłatne SPA z sauną albo możliwością skorzystania z masaży. Szykując się na dłuższy pobyt w Gdańsku warto skorzystać z oferty hotelu z własną pralnią i wypożyczalnią rowerów.

Dobra restauracja hotelowa

Zatroszcz się także o wyżywienie podczas wypoczynku nad morzem. Dobre hotele w cenie noclegu oferują swoim gościom śniadanie w formie bufetu. Sprawdź menu hotelowej restauracji i upewnij się, że serwowane w niej dania zaspokoją twoje potrzeby i oczekiwania.

 

śr. ocena 5 / głosów 4