Hotel z basenem doskonałym miejscem na odpoczynek przez cały rok

Choć największy sezon urlopowy mamy już za sobą, nie każdemu udało się wypocząć podczas letnich wakacji. Między październikiem a kwietniem błogi relaks w słońcu nad brzegiem jeziora jest raczej niemożliwy, co nie oznacza, że musimy rezygnować z udanych wczasów.

Polskie lato niewątpliwie jest najpiękniejszą porą roku i sprzyja wypoczynkowi nad mazurskimi jeziorami, ale również w chłodniejsze miesiące możemy zorganizować sobie wymarzony urlop. Świetnym pomysłem na jesienną słotę i zimowy mróz jest skorzystanie z możliwości, jakie dają nam sauny, termy i kryte baseny, jakie oferuje np. Hotel Azzun.

Ciepła woda – lekarstwo na jesienną chandrę

Na większość z nas jesienna aura działa przytłaczająco. Chłód, a nawet mróz, ciągłe deszcze i brak słońca sprawiają, że zamykamy się w sobie i czarnych myślach. Metodą znaną nie od dziś jest wypędzanie takich nastrojów ciepłem, dlatego termy są idealnym pomysłem na pozasezonową regenerację.

Różne oblicza basenów termalnych

Gorących kąpieli można zażywać na wiele sposobów. Najczęściej spotykane do dziś są duże baseny relaksacyjne, w których można zarówno relaksować się w bezruchu, napawając błogim ciepłem, jak i popływać. Pewnym urozmaiceniem są nastrojowe baseny w grotach, gdzie delikatnemu oświetleniu towarzyszą relaksujące dźwięki spokojnej muzyki.

Stosunkowo nowszym rozwiązaniem są cieszące się olbrzymią popularnością baseny typu jacuzzi. Korzystając z takich kąpieli możemy regulować temperaturę wody, a dodatkowo rozkoszować się rozluźniającym masażem wodnym.

Basen zewnętrzny

Hotel z basenem zewnętrznym to z kolei świetna propozycja na lato.  Jeżeli nie jesteś zwolennikiem tłoku panującego latem na publicznych plażach, hotelowy basen pozwoli ci cieszyć się wypoczynkiem nad wodą bez konieczności rozkładania parawanu lub potykania się o cudze. Wybierając hotel dysponujący własnym basenem odkrytym upewnij się, że zadbano o zabezpieczenie jego okolic przed insektami.

śr. ocena 5 / głosów 5