Największe atrakcje turystyczne holandii

Holandia. Najciekawsze atrakcje turystyczne

Holandia kojarzy nam się przede wszystkim z tulipanami, wiatrakami, licznymi rodzajami serów, ulicami pełnymi rowerów oraz… ze swobodnym dostępem do marihuany i innych miękkich narkotyków. Mimo to ten niewielki kraj posiada mnóstwo ciekawych atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć. Oto tylko kilka z nich.

Amsterdam

To zdecydowanie najbardziej znane holenderskie miasto. Zdominowane jest przez ludzi młodych, oferujące szeroki wachlarz rozrywek, w tym słynne coffeeshopy, w których można zakupić miękkie narkotyki. Z drugiej strony Amsterdam znany jest również z dużej ilości zabytków, w tym budynków sakralnych (Oude Kerk, Nieuwe Kerk, Noorderkerk i wiele innych), wspaniałych muzeów, w tym Muzeum Van Gogha i Rijksmuseum, a także licznych imprez kulturalnych. To wszystko sprawia, że rocznie Amsterdam odwiedzany jest przez blisko 4 miliony turystów

Giethoorn

„Wenecja Północy”, jak czasem nazywa się tę urokliwą, zaciszną wieś, mieści się w prowincji Overijssel, pięć kilometrów na zachód od Steenwiik. Skojarzenia ze słynnym włoskim miastem są oczywiste – miejscowość mieści się na wysepkach, między którymi ciągnie się blisko 90 km kanałów wodnych. Transport w obrębie wsi odbywa się przy pomocy łódek wyposażonych w ciche silniki – można również poruszać się na rowerach, gdyż wysepki połączone są ze sobą mostami i ścieżkami.

Ogrody Keukenhof

Największy ogród kwiatowy na świecie, słynący między z innymi z odbywającego się w okresie od połowy marca do końca maja festiwalu tulipanów. Można w tym czasie podziwiać niezwykle barwne kompozycje kwiatowe. Cały ogród mieści się na dwudziestu czterech hektarach powierzchni.

Alkmaar

Miasteczko zostało założone w X wieku, jest bardzo urokliwe i obfitujące w zabytki, jednak największą atrakcją turystyczną jest odbywający się w każdy piątek w okresie od kwietnia do września targ serowy. W jego trakcie można nie tylko nabyć sery wielu gatunków, ale również zobaczyć przygotowania do targu, polegające między innymi na ważeniu kręgów sera.

Groningen

Groningen jest miastem uniwersyteckim – 1/8 jego populacji stanowią studenci. Jest to jednocześnie jedno z europejskich miast, które posiadają najwyższy poziom zadowolenia mieszkańców. Dzięki temu odwiedzając Groningen możemy być pewni przyjaznej, żywej atmosfery.

Rotterdam

Jest to jeden z najważniejszych portów morskich Holandii, jego historia sięga XV wieku. Jest drugim, najpopularniejszym miastem Holandii, rywalizuje z Amsterdamem o uwagę turystów. Jego cechą charakterystyczną jest zachwycająca, nowoczesna architektura – w czasie wojny Rotterdam poniósł dotkliwe straty, dlatego zachowało się w nim stosunkowo niewiele zabytków. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest muzeum Boymnad-Van Beuningen.

Do Holandii możemy dostać się na różne sposoby – najszybszym jest lot samolotem, jednak to rozwiązanie kosztowne. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, warto wziąć pod uwagę ofertę któregoś z przewoźników autobusowych, np. firmy Sprint Bus.

śr. ocena 4.8 / głosów 4