gogle narciarskie

Gogle jako ważny element stroju narciarza

Warto zadbać o kompletne wyposażenie narciarskie. Górskie szusowanie jest zajęciem na tyle wymagającym, że nie obejdzie się bez dobrej kurtki, niezawodnych butów i kasku. Elementem, o którym często niesłusznie się zapomina są gogle. To niepozorne akcesorium może znacząco podnosić komfort jazdy na nartach lub – jeśli go brakuje – obniżać radość ze śnieżnego szaleństwa. Jak je wybrać i dlaczego gogle są aż tak istotne?

Dla lepszego komfortu jazdy

Właściwie dobrane i dopasowane gogle narciarskie znacząco zmniejszają odczuwanie silnych podmuchów wiatru, padającego śniegu i promieniowania słonecznego. Jazda w bardzo niesprzyjających warunkach, na przykład w wichurze i śnieżycy, bywa bardzo nieprzyjemna, a czasem nawet niemożliwa bez odpowiednich gogli.

Mrużenie oczu, zamarzająca na brwiach i rzęsach woda, mała widoczność – to tylko niektóre niedogodności, jakie przeżywają narciarze bez wspomnianego akcesorium. Nie warto ryzykować. Przed wyruszeniem na stok wart zainwestować w gogle narciarskie które znacząco poprawią widoczność w niesprzyjających warunkach pogodowych, a tym samym przyniosą większą frajdę z szusowania.

Dla ochrony zdrowia

Gogle powinno się nosić już od samego początku narciarskiej przygody. Profilaktycznie, dla ochrony narządu wzroku, muszą po nie sięgać zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe. Pamiętaj, że dobrze dobrane gogle chronią przez odpryskami lodu. Wszystkie nasze modele (między innymi gogle SALICE 618 DARWF) są wyposażonych w filtr UV, zabezpieczający oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, które na odkrytych ośnieżonych stokach bywają szczególnie zdradliwe.

Jeśli borykasz się z wadą wzroku i na co dzień nosisz okulary korekcyjne, to warto rozglądać się za takimi goglami, które można zakładać na szkła. Na szczęście coraz więcej producentów decyduje się na wdrażanie takich udogodnień w swoich produktach.

Jakie gogle narciarskie wybrać?

Przekrój cenowy i jakościowy jest dziś bardzo szeroki. Na rynku można znaleźć produkty w przedziale cenowym od 70 zł do nawet 1300 zł i więcej. Oczywiście za wyższą ceną z reguły idzie zwiększona funkcjonalność i niezawodność gogli, co wcale nie oznacza, że tańsze modele nie spełnią swojego zadania.

Najczęściej można spotkać się z goglami juniorskimi oraz z produktami typu unisex. Polecane, dobrej klasy gogle od wiodących producentów są dostępne w ofercie sklepu internetowego Narty OK.

Szczególnie wymagającym narciarzom rekomendujemy zaprojektowane dla szerokiego pola widzenia akcesoria renomowanej marki Oakley z super optyką PRIZM i powłokami Anit-Scratch oraz Anti-Fog. To artykuły z najwyższej półki, dostosowane do najbardziej sprecyzowanych potrzeb użytkowników.

Amatorzy narciarstwa, którzy poszukują tańszych alternatyw, powinni być zadowoleni z propozycji Polskiej marki Arctica. To w pełni funkcjonalne produkty o doskonałym stosunku ceny do jakości. Ponadto na uwagę zasługują także gogle marek Salice oraz OUT OF.

śr. ocena 5 / głosów 1