impreza-okolicznosciowa

Dlaczego warto organizować imprezy okolicznościowe w hotelu?

W dzisiejszych czasach już standardem jest, że wesela urządza się poza domem. A co z innymi dużymi imprezami okolicznościowymi, na przykład przyjęciem komunijnym bądź chrzcinami? Od jakiegoś czasu również coraz częściej organizowane są one w wynajętych lokalach, między innymi w hotelach. Skąd taka popularność tego rozwiązania i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Po pierwsze – łatwiejsza organizacja imprezy

Przygotowanie dużego przyjęcia rodzinnego w domu – szczególnie jeśli na wyjątkową uroczystość zjeżdżają dalsi krewni, których nie widujemy zbyt często – to ogromne wyzwanie organizacyjne. Wszystko zaczyna się od zrobienia zakupów, często rozbitych na raty i wymagających niekiedy dokonania odpowiednich zamówień – dotyczy to na przykład ciast. Potem przychodzi czas, żeby przygotować dom na przyjazd gości, co oznacza przede wszystkim gruntowne sprzątanie. Tuż przed imprezą czas spędzamy głównie w kuchni na przygotowaniu jedzenia, a w trakcie imprezy – na obsługiwaniu gości. Podsumowując, przygotowanie imprezy domowej to wykańczająca praca nie na kilka godzin, ale przynajmniej kilka dni. Mało kto może sobie pozwolić na tak długie zrezygnowanie ze swoich pozostałych obowiązków. Zorganizowanie przyjęcia w hotelu to wygodna alternatywa, bowiem nie musimy zajmować się ani gotowaniem, ani sprzątaniem, ani podawaniem do stołu – wszystko zostanie zrobione za nas.

Oszczędzamy w ten sposób mnóstwo swojego cennego czasu, a w trakcie imprezy możemy poświęcić całą swoją uwagę gościom – dodaje przedstawiciel Royal Hotel**** w Białymstoku. – Wystarczy skontaktować się z obiektem, zarezerwować dogodny termin i omówić szczegóły, takie jak menu i liczba spodziewanych gości.

Po drugie – noclegi dla gości na miejscu

Niektórzy z zaproszonych gości mogą przybywać z bardzo daleka. Nie wszyscy będą w stanie po zakończeniu imprezy wrócić do swoich domów, dlatego warto zapewnić im dobry nocleg. Jeśli decydujemy się na organizację przyjęcia w hotelu, noclegi nie będą żadnym problemem – wystarczy wcześniej zarezerwować kilka pokoi hotelowych. To idealne rozwiązanie, jeśli nie posiadamy w swoim domu warunków, by przenocować gości po przyjęciu.

Po trzecie – prestiż obiektu

Kto nie chciałby przyjąć swoich gości w obiekcie cieszącym się dużą renomą? Zorganizowanie imprezy okolicznościowej w eleganckim hotelu znacznie podnosi rangę tego wydarzenia i sprawia, że staje się ono wyjątkowe w porównaniu do zwykłych rodzinnych spotkań.

śr. ocena 5 / głosów 5