Wypoczynek nad morzem zima

Dlaczego nad morze warto wybrać się zimą?

Morze to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na letni wypoczynek. Nie oznacza to jednak, że poza sezonem wakacyjnym polskie morze nie ma nic do zaoferowania turystom. Wręcz przeciwnie. Zima to wbrew pozorom bardzo dobry czas na wyjazd nad morze. Dlaczego nad morze warto wybrać się zimą? Co takiego przyciąga turystów o tej porze roku? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Aktywny wypoczynek nad morzem

Wypoczynek nad morzem to niekoniecznie tylko opalanie czy kąpiel w ciepłej, morskiej wodzie. Zima również sprzyja wielu aktywnościom! Pierwszą z nich są spacery nad morzem. To właśnie jesienią i zimą stężenie jodu jest najwyższe. Jod to mikroelement niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, dlatego spacery nad morzem są szczególnie polecane chorowitym osobom oraz dzieciom. Co ważne, zimą na spacer nad morzem możemy zabrać także swojego psa. Latem, ze względu na otwarte plaże, w większości miejsc ustanawiane są zakazy wstępu ze zwierzętami.

Popularną zimową aktywnością jest także bieganie nad brzegiem morza. Nawet kilkadziesiąt minut truchtu pozwoli na poprawienie kondycji, a dzięki pięknym widokom, również na wyciszenie się i zrelaksowanie. Jeśli bieganie do nas nie przemawia, warto spróbować innej formy aktywności, na przykład nart biegowych. Miłośnikom mocniejszych wrażeń polecamy z kolei morsowanie. Lodowata morska woda z pewnością zadowoli nawet doświadczonych morsów. Po takiej kąpieli warto zadbać o odpowiednie rozgrzanie, na przykład w saunie. Rezerwując pobyt nad morzem, dobrze jest sprawdzić, czy dany hotel posiada takie udogodnienia. Z sauny korzystać można w Villi Solaris w Niechorzu.

Oprócz aktywności, które można uprawiać na zewnątrz, warto także zainteresować się formami aktywności, które można uprawiać w hotelu nad morzem. W Villi Solaris do dyspozycji gości są dwie sale fitness. Bogate wyposażenie umożliwia uprawianie niemal każdej dyscypliny sportu – od jogi, poprzez aerobik aż po pilates. Dzięki takim możliwościom będziemy w stanie połączyć wypoczynek nad pięknym, polskim morzem z dbaniem o siebie i swoją formę. A jak wiadomo, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Brak tłumów nad morzem

Wyjazd nad morze zimą ma jeszcze jedną, ogromną zaletę – brak tłumów. Latem nadmorskie miejscowości są zatłoczone. Kolejki w restauracjach, brak terminów w hotelach, tłumy na plaży – to wszystko odstrasza część turystów, którzy cenią sobie spokój. Jeśli więc zależy nam na spokojnym wypoczynku i możliwości dostrzeżenia wszystkich uroków polskiego morza, warto wybrać się na wyjazd w te strony zimą, a nie latem.

śr. ocena 5 / głosów 2