pokoj-hotel

Dla kogo hotel, a dla kogo hostel – jak odpowiednio wybrać miejsce na nocleg?

Hotele i hostele to jedne z najpopularniejszych miejsc noclegowych, wybieranych przez osoby podróżujące w naszym kraju. Ich różnorodność oraz ogromna liczba sprawia, że bez względu na to czy wybieramy się w podróż służbową, na urlop lub krótki wypad ze znajomymi, nie powinniśmy mieć problemu z wyborem czegoś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, planując wyjazd, warto zastanowić się, które z dostępnych rozwiązań będzie dla nas idealne.

Hotel – szeroka paleta ofert

Baza noclegowa w Polsce, czyli miejsca gdzie możemy legalnie nocować, ustawodawca określa mianem obiektów hotelarskich i innych obiektów. Do pierwszej grupy, jak sama nazwa wskazuje, zaliczane są przede wszystkim hotele, w tym również Hotel Solec. Uproszczona definicja określa tego typu miejsce, jako obiekt posiadający minimum dziesięć pokoi, w tym większość jednoosobowa lub dwuosobowa. Powinien być tam również świadczony szeroki zakres usług związanych pobytem klienta, w tym obowiązkowo usługi gastronomiczne. Standard miejsca określany jest za pomocą ilości gwiazdek (od 1 do 5).

Hotel to zazwyczaj propozycja nieco droższa niż hostel. Niemniej jednak w zamian otrzymujemy wysoką jakość usług, profesjonalną obsługę oraz prywatność, a także szereg innych atrakcji, takich jak na przykład sauna, SPA, basen lub siłownia dla gości. Wachlarz udogodnień, najczęściej obejmuje także sprzątanie, kosmetyki dla gości, room service, pranie, dostęp do Internetu, ręczniki i pościel. Nocleg w hotelu to doskonałe rozwiązanie zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i biznesmena w podróży służbowej. Zdecydowana większość tego typu miejsc dysponuje także odpowiednim zapleczem i oferuje możliwość organizacji uroczystości rodzinnych, szkoleń lub konferencji. Dzięki temu hotel to także miejsce przyjazne większym i zorganizowanym grupom.

Hostel – rozwiązanie ekonomiczne

Hostel to miejsce określane przez ustawodawcę jako „inne obiekty”. Wybór ten to zazwyczaj sposób na niedrogie nocowanie w podróży. Miejsce to jest dobrym rozwiązaniem m.in. dla pojedynczych turystów, par lub kilkuosobowych grupek, które chcą zatrzymać się na jedną lub kilka nocy, którym nie przeszkadza konieczność dzielenia łazienki z nieznajomymi lokatorami, przebywającymi w danym czasie w budynku, a niekiedy także spanie z obcymi osobami w jednym pokoju. Tanie noclegi to także świetne rozwiązanie dla chcących integrować z innymi, zwykle młodymi ludźmi. W przeciwieństwie do hoteli hostele nie mają kategorii i gwiazdek, co może utrudnić określenie dostępnych tam standardów. Dlatego bardzo często nie pozostaje nam nic innego jak przeglądać zdjęcia i opinie zamieszczone na ich temat w Internecie. Niemniej jednak miejsca tego typu podlegają ciągłym zmianom i wbrew powszechnym opiniom już dawno przestały być tylko salami pełnymi łóżek. Dziś prześcigają się one w zapewnieniu gościom przyjemnego pobytu, poprzez komfortowe wyposażenie, szereg usług dodatkowych, posiłki, wspólne zwiedzanie miasta lub inne rozrywki.

Współczesne hotele, hostele i inne miejsca noclegowe oferują dużo więcej niż tylko możliwość przenocowania. Dlatego też wybór najodpowiedniejszego dla nas rozwiązania to sprawa bardzo indywidualna i zależna przede wszystkim od naszych oczekiwań i potrzeb, a także zasobności portfela.

śr. ocena 0 / głosów 0