Czym się kierować, poszukując wygodnych miejsc noclegowych

Są ludzie, którzy nie przykładają większej wagi do tego, w jakich warunkach przyjdzie im spać na trasie swojej podróży, byleby się wyspali i mogli ruszać w dalszą drogę. Nawet jeśli jednak kierujemy się takim właśnie podejściem, to kiepskie miejsce noclegowe potrafi mocno zepsuć całą wyprawę. Na co zatem zwracać uwagę, szukając miejsc noclegowych, aby podczas urlopu rzeczywiście wypocząć?

Położenie

Jedną z najważniejszych kwestii jest lokalizacja obiektu, w którym będziemy spali. Koniecznie sprawdźmy z wyprzedzeniem, jak daleko wybrany hotel, pensjonat czy apartament położony jest od interesujących nas szlaków tudzież atrakcji turystycznych. Jeśli wybieramy się w podróż służbową, odległość od miejsc, w których musimy się stawić na czas, jest tym bardziej istotna.

Trzeba oczywiście uwzględnić, jak planujemy się dostać na miejsce. Jeśli dysponujemy samochodem, będzie nam trochę łatwiej, ale na wszelki wypadek spytajmy o garaż lub miejsce parkingowe. Gdy zaś podróżujemy środkami transportu zbiorowego, upewnijmy się, że do wybranego przez nas obiektu można dotrzeć taksówką albo że przystanek znajduje się na tyle blisko, aby nie było problemem przemieszczenie się z niego z ciężkimi bagażami.

Udogodnienia to sprawa indywidualna

– Zastanówmy się, jakie udogodnienia są dla nas szczególnie ważne, i sprawdźmy, czy znajdziemy je tam, gdzie chcielibyśmy się zatrzymać – radzi przedstawiciel firmy Kotlarski Apartamenty. Niektórym nie przeszkadza np. dzielenie łazienki z obcymi, inni z kolei chcieliby dodatkowo wieczorem zrelaksować się w wannie, a nawet saunie lub jacuzzi. Jeśli chcemy zabrać ze sobą psa albo małe dzieci, upewnijmy się, że na pewno będzie to mile widziane. Stosowne udogodnienia na miejscu to niewątpliwy atut, podobnie jak bonusy w postaci placu zabaw czy pięknego ogrodu.

Osobną kwestią jest sprawa jedzenia. Zadajmy sobie pytanie, czy chcemy żywić się w pobliskich lokalach gastronomicznych, czy raczej mieć możliwość ugotowania sobie czegoś samemu. W tym ostatnim przypadku dobrze będzie dysponować aneksem kuchennym. A może chcielibyśmy mieć tylko czajnik do zrobienia herbaty, rano zaś spożyć śniadanie wliczone w cenę? Przy odrobinie cierpliwości z pewnością znajdziemy miejsce odpowiadające naszym wymaganiom.

Ceny i rekomendacje

Poszukując wygodnych miejsc noclegowych, warto porównać kilka podobnych ofert pod względem kosztów. Być może uda się znaleźć tańszą kwaterę w podobnym standardzie. Nie chodzi tylko o to, na ile jesteśmy w stanie sobie pozwolić, ale też by zwyczajnie nie dać się naciągnąć. Warto skorzystać z internetowych serwisów umożliwiających też dokonywanie rezerwacji. Znajdziemy tam także opinie, którymi też warto się kierować, zwłaszcza jeżeli jest ich dużo i są w podobnym tonie. Dowiemy się z nich często również rzeczy, którymi nie „pochwali się” właściciel miejsca noclegowego, takimi jak chociażby sąsiedztwo dość głośnej ulicy.

Rezerwacje

Na koniec kwestia, która być może ułatwi nam podjęcie ostatecznej decyzji: sprawdźmy zawczasu, czy w razie nagłej zmiany planów będziemy w stanie odwołać rezerwację oraz na jakich warunkach miałoby się to odbyć. Niemożność uzyskania zwrotu pieniędzy wcale nie musi świadczyć o tym, że w danym hotelu czy pensjonacie lepiej się nie zatrzymywać. Jeśli jednak nie mamy stuprocentowej pewności, że wyjazd się odbędzie (bo np. nasze dziecko jest chorowite), może to być dla nas istotny argument.

śr. ocena 5 / głosów 3