aquila05

Czym się charakteryzują jachty szkoleniowe?

Jachty szkoleniowe, jak wskazuje sama ich nazwa, przeznaczone są do organizacji szkoleń młodzieży, ale też osób dorosłych, na stopnie żeglarskie. W przeciwieństwie do jednostek turystycznych i regatowych, wyposażenie pod kątem wygody żeglugi oraz rozwijane prędkości mają tu drugorzędne znaczenie. Najważniejsze jest zapewnienie jak największego poziomu bezpieczeństwa mało doświadczonej załodze.

Jacht szkoleniowy – bezpieczny, łatwy w obsłudze, ekonomiczny

Maksymalne bezpieczeństwo osób przebywających na jachcie, to nie jedyny wymóg wobec jednostek szkoleniowych. Musimy pamiętać, że rejs szkoleniowy służy nauce żeglugi, toteż konstrukcja jachtu musi być możliwie prosta, tak, by kandydaci na żeglarzy mieli jak najlepszy wgląd w zasady rządzące jego obsługą.

Nie bez znaczenia są oczywiście również koszty. Podobnie jak w przypadku szkół jazdy, zakup bardzo drogiej, luksusowej floty byłby nieporozumieniem, tak i jachty szkoleniowe nie powinny posiadać ekstrawaganckich dodatków. Należy pamiętać, że takie jednostki są bardzo mocno eksploatowane przez wielu, często zmieniających się użytkowników, toteż powinny być przede wszystkim trwałe.

Koszt zakupu jachtu będzie przekładał się na cenę organizacji szkolenia. Warto więc zastanowić się, do kogo adresowane są kursy i czy projektowanych uczestników będzie stać na udział w szkoleniu na takim jachcie.

Nowoczesne jachty szkoleniowe

Przez wiele lat nauka żeglugi była nieosiągalnym marzeniem dla osób z niepełnosprawnościami. Obecnie niektórzy producenci postanowili przyjrzeć się temu problemowi i znaleźć rozwiązania, umożliwiające udział w żeglarskiej przygodzie również takim osobom.

W stoczni Aquila Yachts powstał unikalny projekt wyjątkowego jachtu, zapewniającego komfort żeglugi również niepełnosprawnym. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą bez trudu uczestniczyć w codziennej pracy na żaglowcu. Pokład zaprojektowano tak, by umożliwić im zarówno sterowanie, obsługę żagli, jak i pracę w kambuzie.

Żaglowce szkoleniowe klasy Aquila

Jednostki szkoleniowe Aquila to niewielkie statki rejsowe, których długość kadłuba wynosi 24 m, zaś całkowita – 30 m i przystosowane są do prowadzenia pełnego programu szkolenia morskiego.

Żaglowce te spełniają wszystkie wymagania stawiane statkom szkoleniowym, zapewniając wysokie bezpieczeństwo i łatwą obsługę. Jednocześnie jachty szkoleniowe Aquila charakteryzują się wielką dzielnością morską i, co ciekawe, pozwalają rozwijać prędkości porównywalne do największych żaglowców.

śr. ocena 5 / głosów 1