Charakterystyka idealnego pokoju hotelowego

Pobyt w hotelu – bez względu na to, czy podróżujemy w celach służbowych, czy wyjeżdżamy na wakacje – powinien zapewniać pełen komfort i swobodę. W pokoju hotelowym odpoczywamy, pracujemy, śpimy, jemy. Idealny pokój powinien zostać tak urządzony, by wszelkie te czynności były łatwe i przyjemne. Czym powinien charakteryzować się idealny pokój w hotelu?

Funkcjonalność i wystrój

Podstawową sprawą w każdym miejscu, w którym przebywamy – zwłaszcza tam, gdzie śpimy, relaksujemy się czy spożywamy posiłki – jest higiena. Pokój hotelowy powinien być zadbany, uporządkowany i czysty. Warto przy tym zaznaczyć, że nawet regularnie sprzątany, ale zagracony pokój obfitujący w zbędne sprzęty, detale i artykuły ozdobne nie będzie miejscem, w którym chce się przebywać. Dobrze sprawdza się za to minimalizm w dekoracjach, kolorach i wzornictwie. Stonowane akcenty kolorystyczne, subtelne wzory i niewielka ilość dekoracji to przepis na sukces. W takim pomieszczeniu czujemy się swobodnie, możemy się zrelaksować, ale też pracować. Dobrym wyborem są także naturalne materiały, takie jak drewno, skóra czy bawełna, które tworzą przytulną atmosferę z nutą elegancji. Pokój hotelowy musi być również wygodny, czyli zapewniać swobodę ruchu nawet na mniejszym metrażu. Bardziej niż wielkość liczy się tu funkcjonalność. Warto zwrócić na wygodne przejście pomiędzy pokojem a łazienką. Duże znaczenie ma także ustawienie i wybór odpowiednich mebli.

Wyposażenie

W co powinien być wyposażony idealny pokój hotelowy? Na to pytanie odpowiada pracownik Hotelu Vulcan w Szczecinie: Podstawowe elementy wyposażenia pokoju hotelowego to łóżko, które powinno być wygodne i odpowiednio duże, a także meble do przechowywania, czyli szafy i szafki nocne oraz stolik umożliwiający spożywanie posiłków lub pracę przy komputerze. W idealnym pokoju nie może również zabraknąć sprzętów, takich jak telewizor, radio oraz telefon. Łazienka powinna być wyposażona w suszarkę, mile widziane są również kosmetyki dla gości. W dzisiejszych czasach mile widziane są także rozwiązania dla rodzin z dziećmi, takie jak łóżeczka turystyczne czy przewijaki.

Co jeszcze?

Idealny pokój hotelowy powinien być odpowiednio oświetlony. Chodzi tu zarówno o światło słoneczne – oprócz okien mile widziane będą też drzwi wychodzące na balkon i taras – ale także o sztuczne światło. W pokoju powinno znaleźć się oświetlenie górne, ale także lampki nocne. Pokój powinien posiadać zagwarantowaną usługę sprzątania, a także wymiany pościeli oraz ręczników łazienkowych. Ponadto ciężko dziś wyobrazić sobie pokój w hotelu bez dostępu do Internetu – WIFI to teraz podstawa. Przydadzą się też wygodnie rozmieszczone gniazdka elektryczne, a także ładowarki czy stacje dokujące. Pobyt w tak urządzonym pokoju hotelowym będzie miło wspominany przez gości.

śr. ocena 5 / głosów 4