Charakterystyka dronów rekreacyjnych

Nazywanie powszechnie dronami wielowirnikowce w szybkim tempie zyskały popularność. Są wykorzystywane przede wszystkim do zabawy, ale i do wyścigów, fotografowania i nagrywania wideo. Przyjrzyjmy się z bliska dronom rekreacyjnym i dowiedzmy się, czym kierować się przy wyborze modelu dla siebie. W jaki sposób właściwie poruszają się drony i czym się one charakteryzują?

Unikalne cechy dronów

Popularność dronów wynika z dwóch najważniejszych cech tych pojazdów. Pierwsza z nich to fakt, że drony potrafią zawisnąć nieruchomo w powietrzu, nawet jeśli zdejmiemy ręce z aparatu sterującego. Aparat ten przypomina zwykle pad konsoli do gier, które podłączamy do telewizorów. Tym właśnie drony różnią się od zdalnie sterowanych samolotów. Pilotowanie samolotem jest znacznie trudniejsze. Jeszcze trudniejsze jest sterowanie helikopterem. Dron jest zatem najlepszą opcją dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z latającymi zabawkami. Mamy możliwość pełnej kontroli nad prędkością – dowiadujemy się w składzie modelarskim z Warszawy. Drugą niewątpliwą cechą dronów, dzięki której zyskały one popularność, jest prostota ich konstrukcji. Wielowirnikowce mają jedynie cztery bezszczotkowe silniki, które mają długą żywotność. Nie mamy tutaj innych ruchomych elementów, ruchomych płaszczyzn, sprzęgieł, ani zębatek. Parametry lotu regulujemy wyłącznie prędkością, z jaką obracają się śmigła przy silnikach.

Jak wybrać dron dla siebie?

Wspólną cechą wszystkich nowoczesnych dronów rekreacyjnych jest przystępna cena. Wizualnie mogą się jednak znacząco różnić, a dla niektórych z nas ma to wyjątkowe znaczenie. Jeżeli zatem zależy nam na dronie, który będzie odpowiadał nam pod każdym względem, warto rozejrzeć się w sklepie, który ma ich w swojej ofercie nieco więcej, zamiast sięgać po „jedynaki” w supermarketach. Czas lotu zawsze jest krótki, w większości przypadków jest to około 8 minut. Jeżeli zależy nam na dokumentowaniu lotów, warto rozejrzeć się za dronem ze wbudowaną kamerką. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy w dronie, który nas zainteresował, jest możliwość wymiany baterii. To samo dotyczy dostępności zapasowych śmigieł, które mogą się po pewnym czasie złamać. Jeżeli zamierzamy dokonywać lotów dronem w pomieszczeniach (na przykład halach sportowych), warto zadbać o osłonę śmigieł, które ochronią je przed zniszczeniem po uderzeniu w ścianę.

śr. ocena 5 / głosów 9