zimowy wypoczynek

Biały Dunajec. Doskonałe miejsce na zimowy wypoczynek

Ze względu na górski klimat i bliskie sąsiedztwo kilku stacji narciarskich, Biały Dunajec jest miejscem szczególnie polecanym dla osób uprawiających sporty zimowe. Odpowiednie trasy o różnych stopniach trudności znajdą dla siebie zarówno narciarze alpejscy i snowboardziści jak i narciarze biegowi. Bez problemu można także wypożyczyć lub zakupić sobie odpowiedni sprzęt.

Lokalizacja w otoczeniu stacji narciarskich

Nocleg w Białym Dunajcu to doskonała baza wypadowa, z której można zwiedzać pobliskie, górskie miejscowości pełne atrakcji turystycznych. Do Poronina są tylko 4 km, do Białki Tatrzańskiej 7 km, do Bukowiny Tatrzańskiej 8 km, natomiast do Zakopanego 10 km. Miłośnicy zimowych sportów mogą wybrać się na jedną z kilku stacji narciarskich. Toko-Land to trasa zjazdowa długości 1000 m dla narciarzy i snowboardzistów. Nadaje się zarówno do nauki jak i do doskonalenia swoich umiejętności. Różnica poziomów wynosi 130 m. Przy stoku znajduje się wyciąg orczykowy długości 750 m. Można tu także zapisać się na lekcje jazdy na nartach.

Trasy do narciarstwa zjazdowego i biegowego

„U Steni” to trzy trasy liczące ponad 1000 m, a także dwa wyciągi orczykowe – dla zaawansowanych wyciąg długości 500 m, dla początkujących mierzący 400 m i bezpieczny wyciąg dla dzieci liczący 80 m. Tutaj także znajduje się szkółka narciarska, sklep sportowy i wypożyczalnia sprzętu. Na Podgórzu Gliczarowskim znajduje się stacja narciarska „Sami Swoi”. Znajduje się tutaj jedna trasa o średnim stopniu trudności oraz dwie łagodne. Jest także wyciąg orczykowy. Z kolei dla osób, które od narciarstwa zjazdowego wolą narty biegowe, przygotowana została specjalna trasa łącząca górną część ulicy Miłośników Podhala z ulicą Generała Galicy. Ciągnie się ona między torami kolejowymi a rzeką Biały Dunajec. Trasa nie jest oznakowana ani oświetlona.

Karnety w niższej cenie

Stację narciarską znajdziemy także we wsi Suche w gminie Poronin. Suche-Ski jest to kompleks kilku tras o różnych stopniach trudności: Sucha Grapa, Zielona Mila, Rodzinna i Sportowa. Dzięki temu na nartach mogą pojeździć amatorzy, zawodowcy, a także rodziny z dziećmi. Do kompleksu należą dwa czteroosobowe wyciągi krzesełkowe o długości 950 metrów, a także wyciąg orczykowy o długości 400 metrów. Sprzęt można wypożyczyć na miejscu.

Pracownik Ośrodka „Borowego” w Białym Dunajcu mówi: Goście naszego ośrodka otrzymują rabat w wysokości 40% na wszystkie karnety czasowe.

śr. ocena 5 / głosów 1