Jak znaleźć dobrego dekarza?

Aby zaoszczędzić sobie stresu i nerwów oraz bezpiecznie przejść etap budowy dachu i pokrycia go odpowiednią dachówką, warto zainwestować w doświadczonego i wykwalifikowanego dekarza. Jak go znaleźć i czym powinien się charakteryzować? O tym w poniższym artykule.

Weryfikacja dekarza

Znalezienie dekarza, który chętnie przyjmie nowe zgłoszenie, nie powinno stanowić kłopotu. Możliwości jest kilka – najlepiej poszukać w Internecie. Istotna jest jednak weryfikacja specjalisty. Warto sprawdzić, czy ma on zarejestrowaną działalność gospodarczą, a firma, którą prowadzi działa na rynku od kilku lat, aby nie trafić na przedsiębiorstwo sezonowe znikające po kilku miesiącach z rynku.

Dekarz powinien mieć również odpowiednie kwalifikacje zawodowe, do których należą uprawnienia czeladnicze i mistrzowskie oraz szkolenia organizowane m.in. przez ośrodki kształcenia dekarzy. Ponadto należy sprawdzić poprzednie realizacje dekarza, np. poprzez umieszczone na stronie internetowej portfolio lub kontakt z inwestorami, z którymi współpracował.

Pamiętajmy o umowie

Przed rozpoczęciem prac należy zawrzeć umowę, ponieważ jest ona najważniejszym elementem współpracy. Zawiera ona dokładny zakres prac, jej harmonogram, cenę za usługi oraz ewentualne koszty dodatkowe. Wykonawca powinien również dawać pięcioletni okres rękojmi za swoją pracę. Poza tym warto zwrócić uwagę na wyposażenie ekipy dekarskiej – narzędzia dekarskie, odpowiednie samochody, rusztowania itp. Dzięki nim oraz właściwemu ich użyciu zwiększa się bezpieczeństwo podczas prac oraz komfort samych pracowników – radzi ekspert z Grupy Dekarskiej Marki, która zajmuje się m.in. montażem dachówek.

śr. ocena 5 / głosów 2