Podnośnik koszowy

Zastosowanie podnośników koszowych

Współczesny rynek oferuje wiele nowoczesnych, a co najważniejsze niezwykle pomocnych urządzeń. Jednym z nich jest bez wątpienia podnośnik koszowy, który zalicza się do kategorii urządzeń dźwigowych. Podnośniki to sprzęt o bardzo prostej budowie, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w wielu różnych pracach na wysokościach. Przy realizacji jakich zadań są najczęściej używane?

Podnośniki koszowe – uniwersalne zastosowanie

W obecnych czasach urządzenia, jakimi są podnośniki koszowe, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ich główną zaletą jest możliwość wykonywania prac na dużych wysokościach przy jednoczesnym zredukowaniu ryzyka niebezpieczeństwa do minimum. Podnośniki koszowe bardzo często wykorzystywane są przy pracach budowlanych – np. podczas malowania elewacji. Jest to również idealne rozwiązanie podczas prac w sadzie – dzięki pracy na wysokości możliwe jest sprawne, wygodne i bezpieczne przycinanie drzew owocowych. Takie rozwiązanie stosowane jest również podczas pielęgnacji parków
w miastach. Podnośniki koszowe wykorzystywane są także przez rozmaite służby – między innymi Straż Pożarną. Dzięki podnośnikom strażacy zyskują możliwość bardzo szybkiego dotarcia do osób będących w zagrożeniu oraz sprowadzenia ich bezpiecznie na ziemię.
Z podnośników korzystają również firmy zajmujące się:

  • montażem reklam,
  • montażem oświetlenia,
  • odśnieżaniem dachów.

Skutecznie wykorzystuje się je podczas mycia okien oraz wszelkich prac remontowych (np. podczas wymiany rynien). Jak zauważa specjalista z firmy Media Mobile: Podnośniki koszowe są nieocenioną pomocą podczas wielu zadań prowadzonych na wysokościach. Obecnie jest to jeden z podstawowych sprzętów, który wykorzystywany jest w wielu branżach – dodaje.

Podnośniki koszowe – podział urządzeń

Rynek oferuje możliwość wyboru spośród kilku rodzajów podnośników z koszem, które zostały odpowiednio dopasowane do konkretnych zadań. Podnośniki koszowe mogą zostać podzielone między innymi na następujące rodzaje:

  • podnośniki koszowe nożycowe – sprawdzają się idealnie podczas pracy
    w trudnych warunkach, gdzie podłoże jest nierówne,
  • podnośniki koszowe teleskopowe – nazywane też przegubowymi, sprawdzają się idealnie w sytuacjach, gdzie dostępna jest niewielka przestrzeń pracy,
  • podnośniki koszowe o charakterze specjalistycznym – zalicza się do nich między innymi podnośniki wykorzystywane przez Straż Pożarną,
  • podnośniki koszowe samojezdne,
  • podnośniki koszowe umieszczone na przystosowanych do ich obsługi pojazdach.

Jak wybrać odpowiednie podnośniki koszowe?

Wybór odpowiedniego podnośnika koszowego powinien być przede wszystkim dopasowany do prac, jakie przy jego pomocy będą wykonywane. Równie istotne jest dopasowanie samego kosza, który umieszczony będzie na podnośniku – musi mieć odpowiednie wymiary. Jest to ważne szczególnie w sytuacji, kiedy wykorzystywane jest dodatkowe wyposażenie. Na rynku działa wielu producentów oferujących podnośniki koszowe, jednak warto przed wyborem konkretnej firmy dokładnie sprawdzić opinie na jej temat. W przypadku wykonywania jednorazowych prac doskonałym rozwiązaniem może okazać się wynajem, który proponowany jest przez wiele firm działających na rynku.

śr. ocena 5 / głosów 1