Zalety wynajmu dźwigów budowlanych

Poszukujesz dźwigów budowlanych i zastanawiasz się nad odpowiednim wyborem, ale nie wiesz co wybrać? Dźwigi budowlane powinny być ekonomiczne i uniwersalne, ale także bardzo proste w obsłudze oraz samowystarczalne. Dlatego też nie zawsze warto kupować taką maszynę; często o wiele lepsze będzie jej wynajmowanie do konkretnych zadań.

Tradycyjne żurawie czy może mobilne dźwigi budowlane?

Kiedy decydujemy się na wynajem odpowiedniego dźwigu, który będzie dla nas pracował przez pewien czas, musimy na początek dobrze zaplanować jego wykorzystanie. Tradycyjne dźwigi budowlane potrzebują transportu, który przewiezie je na miejsce pracy. Trzeba je rozstawić, dokonać odpowiedniego montażu, a także po pracy dokonać jego złożenia. Mobilne dźwigi natomiast pozwalają zaoszczędzić więcej czasu i mogą od razu wykonać kilka mniejszych zleceń w niewielkim obszarze, dzięki czemu także zaoszczędzimy pieniądze za wynajem.

Ile czasu trwa rozstawienie mobilnego żurawia, a ile tradycyjnego?

Zazwyczaj mobilne dźwigi budowlane rozstawia się w czasie 30 minut do godziny, w zależności od podłoża, na którym dźwig będzie rozstawiony. W przypadku zwykłych dźwigów trwa to często wiele godzin oraz jest potrzebnych więcej osób do pracy, co zwiększa koszty wynajmu. Dodatkowo operator dźwigu mobilnego może dokonywać jego rozstawiana z ziemi, co bardzo ułatwia pracę i nie jest potrzebne żadne dodatkowe miejsce, aby odpowiednio zamontować ramię dźwigu.

Jakie są inne zalety wynajmu dźwigów budowlanych?

Jedną z lepszych zalet żurawi jest fakt iż posiadają odpowiednie oświetlenie, dzięki czemu mogą pracować także w nocy i wykonywać swoje prace przez 24 godziny na dobę. Tylko operatorzy dokonują zmian między sobą, a praca jest wykonywana bardzo szybko i sprawnie, praktycznie bez żadnych dłuższych przerw, co jest bardzo korzystne przy realizacji dużych projektów budowlanych i napiętych grafików.

Już wiesz, który dźwig i dlaczego będzie lepszy przy wykonywaniu prac budowlanych. Szczegółowych informacji dotyczących wynajęcia dźwigu budowlanego dowiesz się od pracowników firmy, którzy są odpowiedzialni za wynajem. Jednym z takich przedsiębiorstw jest np. firma Maeda.

śr. ocena 5 / głosów 4