dom z drewna

Zalety posiadania domu z drewna

Coraz częściej w Polsce rezygnuje się z murowanych domów i stawia na te bardziej naturalne, czyli drewniane. Mimo wielu zwolenników, jak i przeciwników, zbudowanie domu z drewna niesie za sobą wiele korzyści. Oszczędzenie sporych sum pieniędzy to nie jedyna zaleta. Warto poznać inne, aby wyrobić własne zdanie na temat tej metody budownictwa. Może to rozwiązanie będzie najlepsze właśnie dla Ciebie?

Atuty, które sprawią, że pokochasz drewniany dom

Większość osób, które decydują się na budowę domu, boryka się z obciążeniami finansowymi. Często sięgają po kredyty lub pożyczki, które dają o sobie znać przez długie lata. Drewniany dom niweluje ten problem, ponieważ jego budowa obniża standardowe koszty nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Kolejną zaletą domu z drewna jest krótki czas oczekiwania na jego wybudowanie. Jest to związane z lekkością i łatwością transportu materiału budowniczego, jakim jest samo drewno. Zazwyczaj budowa domu z drewna trwa tylko 2-3 miesiące. W porównaniu do kilkuletniego stawiania murowanego domu jest to niewątpliwie duża korzyść.

Jedną z istotnych zalet drewnianych domów, jest brak potrzeby otynkowania czy kładzenia tapet. Drewno samo w sobie prezentuje się okazale i nie wymaga tak zwanych „upiększaczy”. Wnętrze możesz skomponować z odpowiednimi dekoracjami i meblami, aby pomieszczenie wyglądało stylowo i elegancko.

Specjalista z Ligar podkreśla, że bardzo ważną zaletą drewnianych domów jest ich ekologiczny charakter. Stawiając domy z drewna, można przyczynić się do zmniejszenia problematyki związanej z przeciążeniem nadmiernych ilości wylewanego betonu.

Dom murowany czy drewniany?

Zanim rozpoczniesz budowę swojego wymarzonego domu, wybierz dobrą firmę budowlaną. Nie każda z nich będzie w stanie stworzyć komfortowy drewniany zakątek. Sprawdź opinie i skonsultuj się bezpośrednio z najlepszymi firmami, zajmującymi się budową domów z drewna. Wspólnie z nimi przeanalizujesz, jaka technologia sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

 Pomyśl też, czy murowany budynek to na pewno dobry wybór dla Ciebie – niestety ma on kilka istotnych wad, takich jak:

  • problemy z rozłożeniem instalacji, np. sanitarnej (zazwyczaj wiąże się z wykonaniem bruzd),
  • kilkuletni czas trwania budowy ze względu na długotrwałe procesy budowlane np. powolne schnięcie, zastyganie betonu itp., które należy dostosować do pór roku,
  • długotrwała rozbudowa i remonty, które często niosą za sobą konieczność dłuższej przeprowadzki.

Drewniany dom ma w sobie wiele uroku i praktyczności. Jest to doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie ekologię, ekonomię i… stan swojego portfela.

śr. ocena 5 / głosów 1