posadzka z kamienia naturalnego

Zalety posadzek z kamienia naturalnego

Kamienie naturalne, takie jak granit czy marmur, od wieków cieszą się renomą towarów luksusowych. Chociaż wielu inwestorów wciąż stawia i będzie stawiać na tańsze, sztucznie wytwarzane materiały do wykończenia wnętrz, nie da się zaprzeczyć, że to właśnie kamienie pozostaną synonimem klasy i wyrafinowanego gustu. Oto kilka powodów, dla których posadzka z kamienia to opcja warta rozważenia.

Niespotykana estetyka

To główny powód, dla którego warto zdecydować się na wykończenie podłogi płytami z naturalnego kamienia – niezależnie, czy będzie to marmur, granit czy piaskowiec, możemy liczyć na to, że znacząco wzbogacą one wystrój naszego domu. Szeroka gama kolorystyczna podłóg, unikatowy rysunek każdej płyty oraz różne możliwości wykończenia powierzchni podłogi daje nam szeroki wachlarz możliwości zaaranżowania wnętrz. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie ostatecznie się zdecydujemy, możemy być pewni, że estetyczny efekt będzie wprost oszałamiający i nieporównywalny z tym, co można osiągnąć stosując powszechnie stosowane panele podłogowe.

Szerokie zastosowanie

Płyty z kamienia naturalnego mogą być stosowane praktycznie w każdego rodzaju wnętrzu – salonie, sypialni, kuchni, łazience czy hallu. Warunki są dwa – odpowiednie dobranie gatunku kamienia do warunków panujących we wnętrzu, a także zabezpieczenie ich powierzchni przed czynnikami zewnętrznymi, przede wszystkim wilgocią.

Wysoka trwałość

Kamień naturalny to doskonały wybór, jeśli nie planujemy co kilka lat przeprowadzać remontów i wymieniać posadzki. Raz położona, kamienna podłoga będzie nam z powodzeniem służyć przez całe dekady, nie tracąc przy tym swoich właściwości użytkowych. Z biegiem lat taka podłoga może stać się niezwykle cennym elementem wystroju domu.

Ile to kosztuje?

Podłogi z kamienia, a szczególnie drogich jego gatunków takich jak marmur, to oczywiście bardzo duży wydatek – cena metra posadzki może okazać się nawet kilkukrotnie wyższa od ceny wykonania podobnej powierzchni z drewna. Ponadto należy pamiętać, że na samym kupnie materiału i jego ułożeniu na podłodze ponoszone przez nas koszty się nie kończą – później czekają nas również wydatki związane z pielęgnacją takiej powierzchni. A ta jest konieczna do tego, by podłoga była utrzymana w dobrym stanie, nie niszczała z czasem i zachowała swój atrakcyjny wygląd.

– Kluczowe jest zaimpregnowanie powierzchni podłogi przed wpływem wilgoci, szczególnie podłóg z marmuru oraz tych znajdujących się w kuchni lub łazience – mówi przedstawiciel firmy KrystalPonadto co jakiś czas zalecamy wykonywanie kompleksowej renowacji, polegającej między innymi na usuwaniu rys poprzez polerowanie powierzchni czy uzupełnianiu ewentualnych ubytków.

Ponadto konieczne jest utrzymywanie podłogi w bezwzględnej czystości – drobiny piasku, mokre plamy czy inne zanieczyszczenia negatywnie wpływają na jej wygląd. Jak zatem widać położenie podłogi z kamienia to spory wydatek i odpowiedzialność, jednak jej walory estetyczne i trwałość sprawiają, że inwestycja jest warta rozważenia.

śr. ocena 0 / głosów 0