Zalety płynące ze stosowania pomp ciepła

Koszty ogrzewania i praca w nie wkładana to znaczny wydatek pieniędzy i czasu, jaki trzeba ponieść. Stale szukamy coraz bardziej wydajnych, tańszych i niewymagających zachodu sposobów zapewnienia ciepła w domu. Pompa ciepła to coraz częściej stosowana alternatywa ogrzewania tradycyjnego. Jakie jej zalety decydują o rosnącej popularności? Za co użytkownicy pokochali pompy ciepła?

Niski koszt, łatwość obsługi

To, co przekonuje najwięcej osób, to, oczywiście, niska cena. Pompy ciepła wygrywają porównanie z ogrzewaniem gazowym, olejowym czy elektrycznym. Standardowo na 1 kWh pobranej energii pompa ciepła produkuje 4 kWh. Co ważne, należy się spodziewać, że pompy ciepła będą tanieć w miarę wzrastania ich popularności. Dodatkowa oszczędność pojawia się w budynkach dobrze izolowanych, a zatem pompa ciepła doskonale uzupełni nowoczesne budownictwo energooszczędne.

Jeżeli pompa ciepła jest poprawnie dobrana do warunków w domu, pozostaje w 100% bezobsługowa i działa, póki na działce jest prąd – bez angażowania domowników w kontrolowanie jej pracy.

Czyste środowisko, bezpieczne użytkowanie

Pompa ciepła nie generuje żadnych zanieczyszczeń na miejscu inwestycji. Oznacza to, że ani nie zanieczyszczamy własnego podwórka, ani nie uprzykrzamy życia sąsiadom, a każdy chyba chce żyć w możliwie jak najbardziej czystym środowisku, zwłaszcza jeżeli zdecydował się na dom poza miastem. Do zanieczyszczania dochodzi jedynie na etapie produkcji prądu zasilającego pompę w elektrowni. Są to spaliny znacznie mniej niebezpieczne z uwagi na zaawansowane filtrowanie i bardziej wydajne spalanie, którego nie sposób osiągnąć nawet w nowoczesnych kotłach domowych.

Pompa ciepła jest najbezpieczniejszą metodą ogrzewania, a jednocześnie najbardziej wygodną. Można ją zamontować praktycznie wszędzie. Nie ma potrzeby gromadzenia brudzącego i zajmującego miejsce opału. Nie są emitowane spaliny, więc nie wydziela się czad. Nie ma ryzyka wybuchu ani zagrażającego zdrowiu i życiu rozszczelnienia instalacji.

Ten obszerny katalog zalet nie wyczerpuje tematu. Mocnych stron pomp ciepła jest więcej. O wszystkich ich walorach najlepiej przekonać się na własnej skórze. Profesjonalne instalacje przeprowadza www.gresan.pl.

 

śr. ocena 5 / głosów 1