Zalety bram przesuwnych

Brama wjazdowa zapewnia bezpieczeństwo, a jednocześnie jest pierwszym elementem, z jakim stykają się nasi goście. My sami korzystamy z niej niemal codziennie, często po kilka razy. Dobrze, aby brama była wygodna i solidna. O tym decyduje przede wszystkim system otwierania. Popularnością cieszą się bramy przesuwne. Jakie są ich mocne strony? Dlaczego chętnie je wybieramy?

Brama przesuwna na inne typy bram wjazdowych

Bramę, czyli po prostu otwór przesłonięty ruchomym skrzydłem, umieszczamy w ogrodzeniu lub murze. W zależności od ilości wolnego miejsca i naszych preferencji możemy to zrobić, wykorzystując różne mechanizmy. Najczęściej jest to brama przesuwna lub skrzydłowa. Ten tekst będzie poświęcony zaletom pierwszego typu bram.

Brama przesuwna cieszy się dużą popularnością tam, gdzie nie możemy zastosować bram skrzydłowych, a także tam, gdzie chcemy cieszyć się wygodną automatyką. To, jaka brama będzie u nas lepsza, powinniśmy przewidywać już na etapie budowy lub grodzenia działki, ponieważ późniejsza wymiana może być problematyczna i niepotrzebnie kosztowna.

Zalety bram przesuwnych

Zaletą, która decyduje o tym, że kupujący chętnie skłaniają się ku bramom przesuwnym, jest to, że nie wymagają one wiele miejsca. Ponieważ nie odchyla się skrzydłowo, a jedynie przesuwa w prostej linii, nie musimy martwić się, że mamy zbyt mały podjazd i będzie niewygodnie. Potrzebujemy tylko tyle miejsca, aby brama po otwarciu mieściła się wzdłuż ogrodzenia.

Kolejna zaleta to duży wybór napędów w dobrych cenach. Możemy przebierać wśród rozmaitych rozwiązań dostosowanych do wagi bramy, częstości jej używania, a także naszych osobistych preferencji. Warto zaznaczyć, że przywoływane wyżej bramy skrzydłowe również można doposażyć w silnik, jednak napędy do bram skrzydłowych są znacznie droższe.

Bramy przesuwne są solidne. Wykonuje się je najczęściej ze stali, rzadziej z aluminium lub żeliwa. Ta pierwsza opcja jest najbardziej korzystna finansowo. Szeroki przekrój materiałów, wzorów i cen, a także powszechność tego rozwiązania to kolejne zalety – im popularniejsza brama, tym łatwiej o dostępność, serwis i części. Zaufanym producentem jest www.stalex-czaplinek.pl.

śr. ocena 5 / głosów 3