Szablony malarskie

Własnoręczne ozdoby ścienne. Jak korzystać z szablonów malarskich?

Własnoręczne ozdoby ścienne można wykonać bez większych problemów. Nie trzeba do tego posiadać nawet talentu plastycznego, gdyż w sklepach znajdziemy nowoczesne, proste w użyciu i co najważniejsze różnorodne szablony malarskie. Jak korzystać z tego typu pomocy malarskich? Dowiedz się, jak przygotować się do zdobienia ścian z użyciem szablonów.

Dlaczego warto zdecydować się na własnoręczne ozdobienie ścian?

Coraz chętniej decydujemy się własnoręczne remonty i odświeżanie wyglądu naszej domowej przestrzeni. Działając bez pomocy ekipy remontowej, możemy nie tylko sporo zaoszczędzić, ale przede wszystkim zrealizować swoją indywidualną wizję, którą często trudno jest przekazać fachowcom.

Dlaczego warto zdecydować się na ozdoby wykonane z pomocą szablonu?

Szablony malarskie są znane od wielu lat. Niegdyś służyły np. do wykonywania zdobień w postaci ornamentów, jednak obecnie wybór różnych motywów jest znacznie większy. To pierwsza z zalet szablonów malarskich, bo dzięki ogromnej różnorodności rozmiarów i kształtów wzorów, możemy ozdobić nimi ściany w niemal każdym pomieszczeniu. Co więcej, szablony malarskie mogą służyć także do odświeżenia wyglądu nieco już sfatygowanej glazury, bo wybierając niewielkie wzory oraz specjalną farbę do płytek, możemy w szybki oraz tani spośród ozdobić także ściany w kuchni raz łazience.

Szablony malarskie można też wykorzystać na inne i nie mniej kreatywne sposoby np. do ozdobienia podłogi, frontów mebli, a nawet np. drewnianych pojemników na zabawki i każdej innej, płaskiej powierzchni, na której możemy zastosować odpowiednio wybraną farbę.

Szablon malarski zapewnia szereg możliwości własnoręcznego ozdobienia ścian i innych płaskich powierzchni. Duży wybór różnych wzorów pozwala tworzyć nie tylko ozdobne detale, ale także wyjątkowe dekoracje np. na ścianach w pokoju dziecka – wyjaśnia ekspert z firmy Magiczne Ściany.

Jak korzystać z szablonu?

Korzystanie z szablonu malarskiego jest dziecinnie proste, bo wystarczy przykleić szablon do podłoża i nanieść na niego warstwę farby. Aby uniknąć zacieków, trzeba przy tym korzystać ze specjalnej gąbki, która zapobiega podciekaniu farby. Warto wiedzieć, że podłoże, na których chcemy wykonać wzory, musi być czyste. Jeżeli ściana jest „świeżo malowana”, możemy od razu przystąpić do pracy, ale gdy podłoże jest np. zabrudzone, to trzeba wcześniej je zagruntować.

Trzeba też sprawdzić, czy farba na ścianie, którą będziemy dekorować, dobrze się trzyma, bo stare powłoki malarskie mogą odpadać, a wówczas nasza praca pójdzie na marne.

Aby uniknąć problemów, najlepiej korzystać z szablonów na ścianach, które zostały odświeżone poprzez ponowne pomalowanie, bo wówczas zyskujemy pewność, że ewentualne zabrudzenia i inne problemy nie wpłyną w negatywny sposób na naszą pracę.

śr. ocena 5 / głosów 1